Lyon

18:44:04

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Açık
-1º / 12º
 • Cu
  -0º/11º
 • Ct
  0º/11º
 • Pa
  3º/12º
 • Pt
  4º/15º

Lyon seyahatiniz sırasında her türlü alışveriş ihtiyacınız için detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz .

Les Puces du Canal

Lyon Quai St-Antoine ve Croix-Rousse bulvarında bulunan tarihi bit pazarına gitmeden olmaz. Sadece pazar günleri kurulmakla birlikte saat 06.00 ile 13.00 arası hizmet vermektedir. 400 katılımcının katıldığı pazar; objeler, mobilyalar ve antikalardan oluşuyor. Pazarda soluklanmak isterseniz yerel yemekleri ve pozitif atmosferi olan barların birini tercih edebilirsiniz.

Rue de la République

Burası alışveriş meraklıları için inanılmaz bir yer. Tüm mağaza ve butikler adeta Rue de la Republique’de sıralanmış. Aklınıza ne geliyorsa tüm isteklerinize yanıt verip, hediyelik eşyalardan içkilere, kıyafetlerden ayakkabılara kadar geniş yelpazesiyle sizleri bekliyor.

La Part Dieu

Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Dünyaya adını duyurmuş büyük moda markalarını bu 4 katlı alışveriş merkezinde görmeniz mümkün. Tavsiyemiz, buraya hafta içi zamanınızı ayırmamanız. Çünkü La Part Dieu alışveriş merkezi Pazar günü açık olmadığından en kalabalık zamanı Cumartesi günü.

Les Halles de Lyon

1971 yılından bu zamana kadar gelen ve 56 adet standa sahip bu pazar tamamen yeme içme üzerine kurulmuş diyebiliriz.  Ağızda tat bırakan kaliteli St Marcellin peynirini, kabuklu deniz mahsullerini, kasap ürünlerini ve daha birçok lezzeti bulabileceğiniz olağanüstü bir pazar.

Antic Wine

Hem kendinize hem de sevdiklerinize alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri de kuşkusuz Lyon yöresine ait yerel şaraplar.  Tabii ki her yerden almanızı önermiyoruz. 18 Rue du Boeuf bölgesinde bulunan Antik Şarap dükkânına kesinlikle uğramalısınız.  Küçük ve sevimli bu dükkânda Lyon yöresine ait yerel şaraplar yer aldığı gibi, dünyanın her bölgesinden gelen şaraplar da mevcut.