Londra

14:27:49

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
1º / 10º
 • Cu
  1º/12º
 • Ct
  3º/13º
 • Pa
  5º/15º
 • Pt
  6º/15º

Vize Bilgisi

İngiltere’nin vize işlemlerini WorldBridge isimli bir şirket yürütüyor. İnternetten edinebileceğiniz formu doldurduktan sonra başvurularınızı Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’de bulunan WorldBridge ofislerinden yapabilirsiniz.

Ankara Vize Başvuru Merkezi

Küpe Sok. 1/2, Gaziosmanpaşa

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Abide-i Hürriyet Cad. Geçit Sok. Akın İş Merkezi, No:10, Şişli

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Hüseyin İncioğlu Cad. No:34/B Şehitkamil

Bursa Vize Başvuru Merkezi

Altıparmak Cad. Stad İş Hanı No: 86 Daire: 10, Osmangazi

İzmir Vize Başvuru Merkezi

Vali Kazım Dirik Cad. Gayret Han No: 4 Kat: 3 Daire: 302, Pasaport

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Londra, büyük bir metropol olmanın hem pozitif hem negatif etkilerini yaşayan bir şehir.  Dilencilik, yankesicilik oranının, şehrin hemen hemen her bölgesi için yükselişte olduğu biliniyor. Kentte dolaşırken dikkat edilmesi gereken eylemler listesi, diğer büyük şehirlerdekiyle genellikle aynı. Fakat Londra’ya özgü birkaç tehlike de bulunuyor.

Londra’nın çoğu caddesinde hayat gece geç saatlere kadar durmuyor. Fakat özellikle doğu ve güneydeki banliyö mahallelere girmek tehlikeli olabiliyor. Brixton ve Hackney, bu bölgelerden öne çıkan ikisi olarak biliniyor. Kuzey ve batı bölümler genellikle daha güvenli olsalar da Harlesden ve Camden’ın kuzeyi, artan çeteler yüzünden gece geç saatlerde yalnız dolaşılmaması gereken bölgeler arasında.

Özellikle Cuma ve cumartesi akşamları futbol maçlarından sonra sarhoş holiganlar problem çıkartabiliyorlar. Şehir merkezindeki yankesicilikte ise genellikle hedef cep telefonları oluyor.