Londra

21:54:13

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
Az bulutlu
3º / 13º
 • Cu
  3º/14º
 • Ct
  5º/13º
 • Pa
  4º/13º
 • Pt
  3º/12º

Guinness iç!

Guinness, Arthur Guinness'in 1756 yılında Dublin'de kurmuş olduğu Guinness fabrikasında üretiliyor. Kaymak kıvamında, içildikçe yoğunluğunu kaybetmeyen köpüğü en önemli özelliği.. Londra’daki pub’lardan birinde Guiness’inizi yudumlamadan Londra’dan ayrılmayın!

 

İngiliz çay kültürünü yaşayın!

Yüzyıllardır süregelen çay kültürü İngiltere’de sofistike ritüellerden günlük kullanıma kadar kendine yer etmiş. Son yıllarda bu trend eskisine kıyasla azalıyor olsa da, İngiliz kültürünün önemli bir parçası. İster sütlü ister baharatlı olsun, İngiliz çayı denemeden Londra’dan dönmeyin.

 

Covent Garden’da sürprizlere açık olun!

Londra’nın en önemli alışveriş ve eğlence bölgelerinden biri olan Covent Garden, adını tarihinden alıyor. Eskiden bir rahibe manastırının bahçesi olan bölge, bu anlama gelen Convent Garden adına sahipken, zamanla bu Covent Garden’a dönüşmüş. 300 yıl boyunca Londra’nın ana sebze, meyve ve çiçek pazarına ev sahipliği yapan Covent Garden oldukça popüler.

Sokak göstericilerini izleyip güzel vakit geçirebileceğiniz eğlenceli bir nokta… Londra'ya gidip de uğranmadan dönülmemesi gereken mekânlardan biri…  Apple Market adındaki hediyelik eşya satan dükkânların yer aldığı bölüm, etrafında pantomimciler, tiyatro gösterileri, cambazlar, müzisyenler… Oldukça hareketli ve renkli Covent Garden’a uğramadan olmaz! Ben's Cookies ile Candy Cakes adında iki dükkân öneriyoruz size. Covent Garden, o “çok şeker” yerlerden biri çünkü!

 

Tate Modern’de, modern sanatın izini sür!

Thames nehrini Milennium köprüsü ile geçerek ulaşabileceğiniz ve Globe Theatre’ın yan komşusu olan modern sanat galerisini gezmek için yarım gün ayırın.  Joseph Beuys, Picasso, Kandinsky, Mondrian gibi yüzlerce büyük modern sanatçının eserleri arasında kaybolun. Çağdaş sanatın nabzını tutun.  1947 ile 1963 arasında inşa edilen; İngiltere'nin kırmızı telefon kulübelerini de tasarlayan isim olan Sir Giles Gilbert Scott imzasını taşıyan Tate binasına (önce Bankside Enerji Santrali olarak inşa edildi) da alıcı gözle bakın.