Liverpool

21:22:59

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
10º
Kapalı
8º / 13º
 • Ça
  6º/12º
 • Pe
  2º/13º
 • Cu
  5º/15º
 • Ct
  6º/16º

Birleşik Krallık topraklarında yer alan Liverpool, Mersey Nehri’nin doğusunda konumlanıyor. Şehrin genelinde hakim olan tarihi binalar ve tarihi eserler sizi geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarabilir. Bu yolculuk öncesi şehir hakkında fikir sahibi olmak isterseniz Liverpool’da gezilecek yerler ile ilgili hazırladığımız kısa bilgilere göz atabilirsiniz.

 

Royal Liver Binası: Liverpool’da gezilecek noktalar arasında yer alan ve ikonik tarzıyla dikkat çeken bu bina, şehrin önemli simgelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Yapının yapım tarihi 1911.

 

St. George Salonu: Neoklasik özellikler taşıyan binanın dış cephesi duvar resimleri ve fresklerle süslü.

 

Liverpool Belediye Binası: Şehrin ayakta kalabilen en eski binalarından biri olan yapı, mimari özellikleriyle dikkat çekiyor.

 

Liverpool Dünya Müzesi: Eski uygarlıklara ait birçok önemli eser görebileceğiniz müze, şehrin görülmeye değer noktalarından biri.

 

Bluecoat: 18. yüzyılın ilk yıllarında yapılan binada bugün çeşitli sergiler ve sanat gösterilerini görebilirsiniz.

 

Merseyside Denizcilik Müzesi: Önemli eserler barındıran müzede denizcilik tarihi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Williamson Tünelleri: 19. yüzyıla ait tüneller şehrin ilginç bölgelerinden biri. Eskiden iş amaçlı kullanılan tünel günümüzde turistik bir ilgi alanına dönüşmüş durumda.