Las Vegas

01:39:30

GMT -07:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
28º
Açık
21º / 35º
 • Ça
  21º/34º
 • Pe
  16º/29º
 • Cu
  11º/22º
 • Ct
  12º/23º

Las Vegas rent a car seçenekleri ve ulaşım hakkında her şey bu sayfada.

Türkiye’de Las Vegas’a direkt ulaşım bulunmuyor. Avrupa ya da Amerika üzerinden aktarmalı olarak Las Vegas’a gitmeniz mümkün. Aktarmalarla uçuş ortalama 16 saat sürebiliyor. Aktarmalı olarak Türk Hava Yolları, American Airlines, United Airlines havayolu şirketleri ile New York aktarmalı olarak Las Vegas’a uçabilirsiniz. Delta Airlines, British Airways, KLM veya Lufthansa gibi birçok havayolu şirketi ile de Avrupa üzerinden Las Vegas’a geçebilirsiniz.

Las Vegas McCarran Havalimanı’na vardığınızda şehir merkezine geçmek için havaalanı transferlerinden faydalanabilirsiniz. Bagaj teslimi bölümünde yer alan transfer servislerinin danışmasıyla görüşerek saat ve fiyat bilgisi edinebilirsiniz.  Şehir merkezine ayrıca CAT olarak bilinen şehir toplu taşıma otobüslerini de kullanabilirsiniz. Yaklaşık 25 dakikalık bir yolculuk sonrasında Strip Caddesi’ne varabilirsiniz.  

Şehir içi ulaşımda ise, araba kiralamanızı öneririz. Şehir için ulaşımda çok zayıf olan Las Vegas’ta tren ya da metro sistemi olmadığı gibi, her an taksi bulmanız da zordur. Şehir içi tek toplu taşıma CAT otobüsleri ile yapılmaktadır.

Kiralık bir araba ile Nevada Mojave çölünü aşıp Las Vegas'a varmak filmlerdekine benzer bir tecrübe yaşatacaktır. Çoğunlukla Las Vegas Los Angeles arası rent a car seçeneği gezginlerin tercih ettiği bir ulaşım yoludur. Şehir içerisindeki ulaşım için bilgilendirmeler de Las Vegas Map Information tabelaları ile şehri gezen turistlere sunulmaktadır.

Las Vegas'ın başka hiçbir yerde bulamayacağınız büyülü ve macera dolu atmosferinin tadını çıkartmak için kesinlikle şehir içerisinde yaya olarak da gezme seçeneğini göz önünde bulundurmalısınız. Las Vegas son derece güvenli ve yaya olarak ulaşımın kolay olduğu bir şehirdir.