Larnaca

23:25:51

GMT +03:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
17º
Açık
15º / 20º
 • Cu
  15º/24º
 • Ct
  18º/27º
 • Pa
  19º/25º
 • Pt
  17º/22º
Kıbrıs’ın en gözde turistik şehirlerinden biri olan Larnaka’da gezilecek yerler oldukça fazla. Çeşitli medeniyetlerin izlerini bıraktığı şehir, tarih boyunca önemli bir ticari merkez olmuş. Hem Hıristiyan hem de Müslümanlar tarafından yönetilen şehirde kiliselerden camilere kadar birçok farklı kültürel detay sizi bekliyor.

Hala Sultan Tekkesi: Larnaka Tuz Gölü’nün yakınında yer alan cami, şehrin tarihine ait önemli yapılardan biri.

Agios Lazaros (Saint Lazarus) Byzantine Kilisesi: Kıbrıs genelinde yer alan ender Bizans yapılarından biri olan kilise, yapıldığı döneme ait önemli detaylar barındırıyor.

Avrupa Meydanı: Şehrin önemli buluşma noktalarından biri olan meydan, İngiliz yönetimi döneminde yapılmış.

Larnaka Tuz Gölü: Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan gölde flamingoları da görme şansınız var.

Palm Trees Promenade: Şehrin en estetik bölgelerinden biri olan sahil yolunda yürüyüş yapabilir ve kafelerde bir şeyler içebilirsiniz.

Stavrovouni Manastırı: St. Helena tarafından M.Ö. 330 yılında yaptırılan manastır, görkemli bir görüntüye sahip.

Choirokoitia Neolatik Yerleşimi: Akdeniz’in en önemli prehistorik bölgelerinden biri olan Choirokoitia, görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Larnaka Orta Çağ Kalesi: Larnaka’da görülecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alan kale, şehrin önemli simgelerinden biri.

Zenobia Wreck: Batık geminin izlerini süren yüzlerce dalgıcın buluşma noktası olan bölge oldukça ünlü.

Plajlar: Oldukça uzun bir sahil şeridi bulunan şehirde birçok plaj yer alıyor. Foinikoudes, Mckenzie, CT0, Faros, Dasaki Pylas, Kastella ve Yanathes plajları ziyaret edebileceğiniz kumsallardan sadece birkaçı olarak öne çıkıyor.