Lanzarote

22:12:42

GMT +01:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
19º
Açık
16º / 21º
 • Cu
  17º/20º
 • Ct
  17º/20º
 • Pa
  17º/20º
 • Pt
  17º/21º
Lanzarote’ta gezilecek yerler listenizi yaparken adanın önemli bir volkanik taban üzerinde kurulmuş olduğunu fark edebilirsiniz. En son 19. yüzyılın başlarında görülen patlama sonrasında aktifliğini yitiren volkanik bölgeler bugün önemli birer turistik alan. Siz de bu keşfi bir an önce yapmak isterseniz Lanzarote’ta gezilecek noktalar önerilerimize göz atarak işe başlayabilirsiniz.

Timanfaya Ulusal Parkı: Yüzölçümü 52 km² olan park alanı 1974 yılında kuruldu. Şehrin volkanik bölgelerini görebileceğiniz park alanında yer alan kuyulara su dökebiliyor ve çıkan buharı seyredebiliyorsunuz. Şu an etkisini büyük ölçüde yitirmiş olan bölge, turistlerin en uğrak noktalarından biri.

Papagayo Koyları: Şehrin güneyinde yer alan koylar, muhteşem manzaralar ve kumsallarla çevrili.

Jameos del Agua: Adanın kuzey kısmında kalan volkanik bölge, görülmesi gereken ilginç noktalardan biri.

Cueva de los Verdes: Volkanik patlamalar sonrası şekillenmiş tünel, her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında görülebiliyor.

Balina ve Yunus Balığı Müzesi: Sevimli canlıları görebileceğiniz müzede ayrıca bu canlıların tarihsel evrimleri ve maketlerini de inceleyebilirsiniz.

Agricola Müzesi: Tarım ve çiftçilik üzerine eserlerin sergilendiği müze şehrin en önemli müzelerinden biri olarak mutlaka görülmeli.

Sahil Bölgesi: Adanın 30 km’lik kumsal bölgesinde yaklaşık 99 tane plaj da sıcak güneşi ve mavi deniziyle sizi bekliyor. Sayısız plajı bulunan adada en gözde noktalar Puerto del Carmen, Costa Teguise, Matagorda, Playa Blanca, Playa de los Pocillos, Puerto Calero, Arrieta, Haria, Playa El Cable and Playa Dorada olarak sıralanabilir.