Kuala Lumpur

04:14:59

GMT +08:00

1 RM (MYR)
=
1.46 TL (TRY)
Bugün
25º
Hafif yağmur
24º / 27º
 • Ct
  24º/32º
 • Pa
  24º/30º
 • Pt
  24º/33º
 • Sa
  24º/31º
Malay, İslam, Hint ve Çin kültürlerini bir arada bulunduran şehrin oldukça kozmopolit bir yapısı var. Konuşulan farklı diller, farklı dinlere dini yapılar, etnik pazarlar ve renkli şehir yaşamı ile dikkat çeken Kuala Lumpur’da gezilecek yerler de aynı renklilik ve çeşitlikte karşınıza çıkıyor.


Şehir Merkezi: Alışveriş merkezlerinden beş yıldızlı otellere kadar şehrin en kalabalık ve önemli noktalarından biri olan şehir merkezi mutlaka görülmeli. Çünkü Kuala Lumpur’da gezilecek noktaların birçoğu burada yer alıyor.

Petronas Twin Towers: Şehir merkezinde yer alan kule, dünyanın en yüksek yapıları olarak biliniyor. Ünlü bir petrol firmasına ait olan kule, 99 kattan oluşuyor.

Dewan Filarmonik Orkestra Konser Salonu: Dünyaca ünlü eserlerin sergilendiği salonda aynı zamanda alışveriş alanları da bulunuyor.

Çin Mahallesi: Şehrin etnik ve geleneksel değerlerinin ağırlıkta olduğu mahallede restoranlardan hediyelik eşya satın alabileceğiniz mağazalara kadar birçok renkli detay sizi bekliyor.

Putrajaya: Kuala Lumpur’a yakın mesafede yer alan bu şehirde

Putra Devlet Sarayı, Putra Camisi, Putrajaya Meydanı, Putra Köprüsü,

Putrajaya Bağımsızlık Anıtı, Millennium Anıtı ve Seri Perdana Köprüsü gibi birçok önemli tarihi yapı yer alıyor.

Kuala Lumpur Kulesi: 1996 yılında açılmış olan Kuala Lumpur Kulesi aslında bir Radyo-TV kulesi. Kule, antenleriyle birlikte 421 metre yükseklikte. Kule içerisinde şehrin panoramik görüntüsüne hakim bir de restoran bulunuyor.

Central Market: Çin Mahallesi’nin hemen yakınında yer alan bu açık hava pazarında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Batu Mağaraları: Şehrin en önemli tapınaklarından biri olan mağaralarda ibadetlerini gerçekleştiren Hinduları görebilirsiniz.

Thean Hou Tağınağı: 1989 yılında ibadete açılan tapınak, bölgenin en önemli dini yapılarından biri olarak kabul ediliyor.