Konya

23:39:59

GMT +03:00

Bugün
13º
Parçalı az bulutlu
8º / 18º
 • Cu
  8º/21º
 • Ct
  11º/22º
 • Pa
  14º/20º
 • Pt
  10º/15º

Kente Ulaşım

Anadolu’nun ortasında bulunan Konya, ulaşımı kolay bir kent. Özellikle Ankara’ya yakın olması, Konya’nın ulaşımını oldukça kolaylaştırıyor. Kente kara ve hava yoluyla ulaşılabilir.

Kent İçi Ulaşım

Konya, şehir içi toplu ulaşım sorununu çözmüş şanslı kentlerden biri. Kent içinde etkili bir otobüs ve tramvay ağı bulunmakta. Toplu taşımada e-Bilet ve e-kart isimli akıllı bilet sistemleri kullanılıyor. Konya’da toplu taşımayı fazla kullanmayacaksanız e-Bilet’i, Konya’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız e-Kart’ı tercih edebilirsiniz.

Kente Ulaşım

Trenle

Kente İstanbul’dan İç Anadolu ve Meram ekspresleriyle ulaşmak mümkün. 2011 yazında başlayan Yüksek Hızlı Tren seferleriyle Konya-Ankara arasındaki yol 1 saat 15 dakikaya indi.

Otobüsle

Kente Türkiye’nin hemen hemen tüm büyük illerinden direkt olarak otobüsle ulaşabilirsiniz. Otobüs garına ulaşım ise belediye otobüsleriyle sağlanıyor. Otogar tel: 0322 461 20 31

Uçakla

Kente İstanbul’dan hava yoluyla ulaşılabiliyor. THY, Anadolu Jet ve Pegasus kente günde karşılıklı seferler düzenliyor. Kentle havaalanı arasındaki ulaşım Havaş otobüsleriyle sağlanıyor.