Kilimanjaro

01:49:20

GMT +03:00

Bugün
19º
Kapalı
17º / 21º
 • Cu
  16º/24º
 • Ct
  16º/23º
 • Pa
  15º/24º
 • Pt
  14º/25º
Görülmesi Gereken Yerler

Ekvator, Kilimanjaro ve Mkomazi Ulusal parklarının yaklaşık 320 km güneyinde yer alan Kilimanjaro Bölgesi, yeşillikler ve doğal güzelliklerle kaplanmış bir cennet. Siz de bu cenneti bir an önce görmek ve muhteşem fotoğraflar çekmek istiyorsanız Kilimanjaro’da gezilecek noktalar ile ilgili önerilerimize göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Kilimanjaro Parkı: Kilimanjaro’da gezilecek yerler arasında ilk sırada tabii ki Kilimanjaro Dağı geliyor. Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro, bir milyon yıllık bir geçmişe sahip. Bir milyon yıl önce yaşanan volkanik patlama ile şekillenmeye başlayan bu heybetli dağ, en son 200 yıl önce yaşanan volkanik hareketler ile son halini aldı.

Deniz seviyesinden yaklaşık 6000 metre yükseklikte olan Kilimanjaro, stratovolkan olarak adlandırılan sönmüş bir volkan olarak biliniyor. Dağın en yüksek noktası ise Kibo Zirvesi. Bu zirve her yıl onlarca dağcının hedef noktası oluyor. Dünyanın ender güzelliklerinden biri olarak kabul edilen Kilimanjaro Dağı 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası olarak ilan edilmiş.

Mkomazi Ulusal Parkı: Tanzanya’nın kuzeydoğu bölümünde yer alan Mkomazi National Park, aynı zamanda Kilimanjaro Bölgesi’nin de en önemli simgelerinden biri olarak öne çıkıyor. 1951 yılında kurulan park alanı 2006 yılında ulusal park ilan edildi.

3200 km² bir alan üzerinde konumlanan park, haziran ve eylül arası en kalabalık dönemini yaşıyor. İklimsel olarak en uygun olan bu zamanlarda birçok canlı çeşidinin doğal yaşamlarına şahitlik edebilirsiniz.

Arusha: Bölgeye en yakın ve en gelişmiş şehir olan Arusha; konaklama, alışveriş ve yeme-içme faaliyetleri açısından size cevap verebilir.

Moshi: Kilimanjaro Bölgesi’nde yer alan Moshi, dağın eteklerinde konumlanıyor. 59 kilometre karelik bir alan kaplayan Moshi, ülkenin yüzölçümü olarak en küçük şehirlerinden biri.

Same: Kilimanjaro Bölgesi’nde yer alan bir diğer yerleşim olan Same, ziyaret edebileceğiniz bir başka nokta.