Kazan

01:56:13

GMT +03:00

1 руб (RUB)
=
0.09 TL (TRY)
Bugün
11º
Kapalı
4º / 18º
 • Cu
  9º/18º
 • Ct
  10º/19º
 • Pa
  12º/18º
 • Pt
  11º/21º
Doğasından tarihine kadar onlarca farklı güzellik sunan şehirde geçireceğiniz tatil boyunca unutulmaz anılar yaşayabilirsiniz. İlginç hikayeler eşliğinde tarihini öğrenip, renkli kültüründe kaybolacağınız Kazan’da gezilecek yerler listenizi oluşturmadan önce listemize göz atabilir, gezi öncesi kısa tüyolar elde edebilirsiniz.

Kazan Kremlin: Kazan’da gezilecek noktalar arasında ilk sırada yer alan bu kale, yapımının ardından Korkunç İvan tarafından tahrip edilmiş. 16. ve 17. yüzyıllar arasında tamir edilen kale içerisinde bugün birçok tarihi eser yer alıyor.

Suyumbike Tower: Kazan Kremlin’in içerisinde yer alan bu kulenin bir de hikayesi var. Korkunç İvan’la nişanlanan Tatar Prensesi bu evliliği istemez ve İvan’dan yedi gün içerisinde şehrin en uzun kulesini yapmasını ister. İvan kuleyi yapar ancak prenses buna dayanamayıp bu kuleden atlayarak intihar eder.

Kul-Sharif Cami: Adını 16. yüzyılda Korkunç İvan’ın ordusuna karşı galip gelen imamdan alan cami, yıllar süren bir onarım sürecinden sonra 2005 yılında tamamlanmış.

Annunciation Katedrali: Şehrin tarihine ışık tutan yapılardan biri de bu katedral. Mimarisiyle dikkat çeken yapı oldukça heybetli görüntüsüyle de büyüleyici.

State Hermitage Müzesi: Kent tarihine dair önemli izler bulabileceğiniz müze, haftanın her günü hizmet veriyor.

Devlet Müzesi: Uzun süren çalışmalar sonucunda 2005 yılında açılan müzede, ülkenin 1000. yılı anısına sergilene birçok eser de yer alıyor.