Karaçi

00:43:12

GMT +05:00

1 ₨ (PKR)
=
0.03 TL (TRY)
Bugün
29º
Açık
26º / 33º
 • Pe
  26º/31º
 • Cu
  26º/32º
 • Ct
  26º/32º
 • Pa
  26º/33º
Ülkenin ticaret merkezi olan Karaçi, aynı zamanda tarihsel ve kültürel açıdan da zengin bir şehir. Şehir gezisi süresince karşınıza çıkacak gelişmiş, modern binaların yanı sıra büyüleyici tarihi yapılar ve doğal alanlar ile renkli bir yolculuğa hazır olun. Hazırsanız Karaçi’de gezilecek yerler sizi bekliyor.

Mazar-e-Quaid: Karaçi’de gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda gelen yapı, şehrin kurucusu Mohammed Ali Jinnah anısına yaptırılmış.

Masjid-e-Tooba: En büyük tek kubbeli camilerden biri olan caminin minare uzunluğu 70 metre.

Clifton Beach: Restoranlar, kafeler, at biniciliği, piknik ve çeşitli eğlence alternatifleri sunan plaj, turistlerin en uğrak noktalarından biri.

Bhambore: Karaçi’nin 64 km dışında yer alan bu arkeolojik alan, 712 yılına tarihleniyor.

Mohatta Sarayı: 1920’li yılların sonunda Hintli iş adamı Shivratan Chandraratan Mohatta tarafından yazlık ev inşa edilen saray, oldukça dikkat çekici.

Haleji Gölü: Şehir merkezinin dışında yer alan bu göl, aynı zamanda çeşitli kuşlara da ev sahipliği yapan bir doğa cenneti.

Frere Hall: İngilizlerin himayesinde geçen dönem süresinde yaptırılan bina, şehrin görülmeye değer yapılarından biri.

Paradise Point: Şehrin en güzel plajlarından biri olan Paradise Point, yaz aylarında vakit geçirmek için tercih edilebilir.

Bagh Ibn-e-Qasim: Önceki adı Jehangir Kothari Park olan alan, Clifton bölgesinde yer alıyor. 24 saat açık olan parkta çeşitli aktivite fırsaltarı ve dinlenme alanları bulunuyor.