Kandiye (Girit)

18:07:38

GMT +03:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
17º
Parçalı bulutlu
15º / 19º
 • Cu
  14º/20º
 • Ct
  18º/24º
 • Pa
  18º/23º
 • Pt
  14º/20º
Yunanistan’ın nüfus bakımından dördüncü büyük şehri olan Kandiye’nin her köşesi ayrı bir zenginlik ve değer barındırıyor. Bu zengin şehri köşe bucak gezip unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Tatil planlarınızı yapmadan önce kent hakkında fikir edinebileceğiniz Kandiye’de gezilecek yerler listemiz sizi bekliyor.

Venedik Surları: Venediklilerden kalmış olan surlar, şehrin en önemli simgeleri arasında yer alıyor.

Aziz Minas Katedrali: Adada yaşanan savaşlarda önemli bir yeri olan Mısırlı Aziz Minas’ın adına yaptırılmış olan katedral, görmeniz gereken yapılardan biri.

Heraklion Arkeoloji Müzesi: Ülkeye ait Minos sanatı koleksiyonlarının en geniş koleksiyonuna sahip müze, Kandiye’de gezilecek noktalar arasında ilk sırada yer alıyor. 4 kattan ve 20 odadan oluşan müzede, adanın farklı dönemlerine ışık tutan yüzlerce eser sergileniyor. Tarihe ve sanata meraklıysanız en az 3 saat ayırmanız gereken müzede Minos uygarlığına ait de birçok eser görebilirsiniz.

Nikos Kazancakis Müzesi: En ünlü Yunan filozoflarından biri olan Kazancakis’in doğum yeri olan adada, müzeye dönüştürülen binayı mutlaka görmelisiniz.

Girit Tarih Müzesi: Adanın bir diğer önemli tarih durağı da bu müze. 1953 yılında kurulan müzede ünlü filozof ve yazar Kazancakis’e ait kişisel eşyalar yer alıyor.

Agios Titus Kilisesi: Osmanlı hakimiyetinde geçen süre boyunca cami olan yapı, 1925 yılında yenilenmiş. Yapı, Ortodoks kilisesi olarak hizmet veriyor.

Dikte Mağarası: Şehrin dışında yer alan ve araçlarla gidebileceğiniz mağara, efsanelere konuş olmuş eşsiz bir doğal coğrafi şekil.

Knossos Sarayı: Şehrin yaklaşık 10 km dışında yer alan sarayı görmek için merkezden kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz.