Kanarya Adaları (Las Palmas)

16:16:40

GMT +01:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
17º
Az bulutlu
12º / 22º
 • Pt
  12º/18º
 • Sa
  12º/17º
 • Ça
  12º/17º
 • Pe
  12º/19º
Yıl boyunca ılıman bir iklime sahip olan şehirde yılda birkaç kez yağmur yağıyor. Bunun dışında yılın büyük bir bölümü güneşli ve sıcak. Bu yüzden şehirde ilk dikkatinizi çeken noktaların başında plajlar gelebilir. Siz de şehre adım atmadan önce fikir sahibi olmak isterseniz Las Palmas’ta gezilecek yerler önerilerimize göz atabilirsiniz.


Colomb Evi: Amerika kıtasını keşfetmek üzere yola çıkan Cristof Colomb'un uğradığı son nokta bu şehir. Bu yolculuk sırasında kaldığı ev ise müzeye dönüştürülerek turistik bir ilgi alanına dönüştürülmüş.

Sahil Şeridi: Şehrin uzun sahil şeridi yürüyüş ve bir şeyler içmek için ideal noktalardan biri. Burada yer alan kafelerde vakit geçirebilir, günbatımını seyredebilirsiniz.

Las Palmas Katedrali: Las Palmas’ta gezilecek noktalar arasında tarihsel özellikleriyle öne çıkan katedral kentin tarihi ile ilgili ipuçları veriyor.

Belediye Binası: Las Palmas Katedrali’nin karşısında yer alan bina ve çevresi turistlerin yoğunlaştığı bölgeler arasında yer alıyor.

Triana: Şehrin en eski bölgelerinden biri olan Triana, şehrin ticari merkezi olarak adlandırılıyor.

Las Canteras Plajı: Yaklaşık 4 km uzunluğundaki plaj şehrin en önemli simgelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Dünyanın en güzel plajları arasında yer alan bu kumsalda, gün boyunca keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Casa de Pérez Galdós Müzesi: Ünlü İspanyol yazara ait olan ev, müzeye dönüştürülmüş. Bina, 19 yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Modern Sanat Merkezi: 1989 yılında açılan merkez, Kanarya Adaları’nın kültürel ve sanatsal hayatına dair önemli detaylar içeriyor.