İzmir

21:22:38

GMT +03:00

Bugün
18º
Parçalı az bulutlu
12º / 25º
 • Ct
  15º/24º
 • Pa
  13º/22º
 • Pt
  11º/20º
 • Sa
  10º/24º

Kordon’da yürü!
İzmir’in güzel kordonunun tadını, Konak’tan Alsancak’a kadar sahilden yürüyerek çıkarın. Yol boyunca yerleştirilmiş banklara oturup gün doğumunu bir de İzmir’den izleyin.

 

Yerel lezzetleri dene!
İzmir’in kendine özgü lezzetleri, boyoz ve kumruyu deneyin. Eğer ilçeleri gezme şansınız varsa Şirince şarabını, Tire ve Ödemiş köftelerini de unutmayın!

 

Vapura bin!
İzmir’in körfezinin iki yakasını birbirine bağlayan vapurlar, şehri ve insanlarını anlamak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir deneyim.

 

Tarihi Asansör’den İzmir’i izle!
İzmir’in manzarasının en güzel izlendiği yerlerden biri Asansör’dür. Restoranında bir akşam yemeği yerken doyumsuz İzmir manzarasını seyredin.

 

Merkezden uzaklaş!
İzmir, şehir merkezi kadar çevresi ve ilçeleriyle de ilgi çekici bir şehir. Geleneksel evleriyle Tire, Birgi ve Bozdağ gibi beldeleriyle Ödemiş, tarihi önemi ve kalıntılarıyla Efes, Selçuk ve Bergama bunlardan sadece öne çıkanları. Yaklaşık 1 saat mesafedeki Çeşme ise özellikle yazın turist akınına uğruyor.

 

Kemeraltı’da kaybol!
İzmir’in en büyük çarşısı olan Kemeraltı’da arayıp ta bulunamayacak bir şey yok. Çarşıda doyasıya alışveriş yapın ve Kızlarağası Han’da kahve keyfini yaşayın!