Hurghada

23:02:44

GMT +02:00

1 £ (EGP)
=
0.38 TL (TRY)
Bugün
25º
Kapalı
21º / 29º
 • Cu
  21º/28º
 • Ct
  21º/28º
 • Pa
  22º/30º
 • Pt
  23º/28º
Şehir eski bölüm olan Downtown (El Dahar), şehir merkezi Sekalla ve modern bölüm El Memsha (Village Caddesi) olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Her biri kendine özgü detaylarr barındıran Hurgada’da gezilecek yerler ile ilgili önerilerimize göz atarak, şehir hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Old Town: Şehrin tarihi yüzünü yansıtan bu bölgesinde yerel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Giftun Adaları: Diğer adı Cennnet Adaları olan bölgede plajlar mutlaka görülmesi ve zaman geçirilmesi gereken yerlerin başında geliyor. İki adadan oluşan Giftun Adaları’nda yer alan Mahmya Plajı dalış meraklılarının uğrak noktalarından biri olarak dikkat çekiyor.

Makadi Su Dünyası: Hurgada çocuklar için de çok eğlenceli bir tatil yeri. Bunun en güzel kanıtlarından biri de renkli su kayakları ve oyun alanlarıyla ünlü bu aquapark. Siz de çocuklarınızla birlikte gün boyunca burada vakit geçirebilirsiniz.

Al-Qusayr: Kızıldeniz’in batı sahillerindeki en eski şehri olan Al-Qusayr, Hurgada’ya gelmişken mutlaka görmeniz gereken bölgelerden biri.

Makadi Körfezi: Hurghada’nın 30 km güneyinde yer alan bölgede onlarca otel, alışveriş alanı ve restoran bulunuyor. Bölge aynı zamanda kumsallarıyla da ünlü.

Sharm El Naga: Şehrin 40 km güneyinde yer alan bu köy, plajı ve su altında karşınıza çıkacak mercanlarıyla görülmeye değer.

Soma Körfezi: Şehrin güneyince konumlanan bir başka körfez olan Soma bölgesinde beş yıldızlı birçok tesis bulunuyor.

Eastern (Arabian) Çölü: Hurgada’ya gelmişken çöl safari yapmadan dönmemelisiniz. ATV’ler ile Arap Çölü’nde yapılan bu tur oldukça eğlenceli.