Hong Kong

05:33:45

GMT +08:00

1 ¥ (CNY)
=
0.86 TL (TRY)
Bugün
24º
Orta şiddetli yağmur
23º / 26º
 • Cu
  21º/24º
 • Ct
  22º/26º
 • Pa
  23º/26º
 • Pt
  23º/26º

Hong Kong Macau ile birlikte Çin idaresi altındaki iki özel bölgeden birisidir. Hong Kong Limanı uzun yıllar boyu Hong Kong'un dış dünyaya açılan kapısı olmuştur. Hong Kong çok sayıda adalar ve bir yarım adadan oluştuğu için deniz ulaşımı çok önemli bir yer tutar. Hong Kong uzun yıllar boyunca deniz ticareti ve balıkçılık temeline dayalı bir ekonomi ile var olmuştur. Günümüzde ise gelişen teknoloji ile beraber Hong Kong başka sektörlerde de varlık göstermeye başlamış ve Dünya'nın en önemli finans merkezlerinden birisi olmuştur. Hong Kong haritası üzerindeki pek çok alan günümüzde büyük şirketlerin ofislerinin yer aldığı devasa gökdelenlerle kaplıdır.

Hong Kong gezisi sırasında şehrin köşelerini keşfetmek ve adaları gezmek için mutlaka Hong Kong'a vardığınızda Hong Kong Map Information levhalarından yararlanmayı aklınızda bulundurmalısınız. Ayrıca şehre çok sayıda gelen turistler için hazırlanmış özel turizm danışma ofislerinde de söz konusu haritaları Hong Kong Map ibaresi altında bulabilirsiniz. Hong Kong metro ve tramvay vasıtasıyla ulaşımın sağlanabildiği bir şehirdir. Gelişmiş ulaşım ağı sayesinde kalabalık şehir nüfusunun hareketliliği sağlanabilmektedir.

Hong Kong'a uluslararası uçuşlar yapılmaktadır. Ayrıca Hong Kong'a Çin üzerinden de seyahat edebilmek mümkündür. Hong Kong uçak biletleri pek çok havayolu firmasından sağlanabilmektedir.

Hong Kong toplu taşımanın son derece etkin ve kolay bir şekilde kullanılabildiği bir şehirdir. Hong Kong içerisinde gezerken İngilizce açıklamalı çok sayıda bilgilendirici tabela ve levhayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Hong Kong metro ağından yararlanarak şehir içerisinde rahatlıkla gezinebilir ve hızlı bir şekilde kalabalığa takılmadan hedefinize ulaşabilirsiniz. Hong Kong metro haritası bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayede şehir içerisinde kolaylıkla gezinebilir ve şehrin gizli köşelerini keşfedebilirsiniz.

Hong Kong'un etrafında yer alan adalar da turistik gezi için uygun fırsatlarla doludur. Bu nedenle Hong Kong etrafındaki adalara ulaşmak için vapur ve feribot seferlerini takip etmeniz burada yapacağınız seyahatin verimli geçmesi açısından oldukça önemlidir. Hong Kong limanından başlayarak etraftaki diğer adalar için düzenlenen sefer saatlerini kolaylıkla Hong Kong limanında bulabilirsiniz.

Hong Kong şehir merkezi ve banliyöleri etrafında gezmek içinse metro son derece uygun bir seçenektir. Ancak metro dışında şehir içerisinde hizmet veren taksilerden de yararlanabilirsiniz.