Hong Kong

17:01:59

GMT +08:00

1 ¥ (CNY)
=
0.86 TL (TRY)
Bugün
28º
Hafif yağmur
26º / 30º
 • Ça
  26º/29º
 • Pe
  26º/29º
 • Cu
  26º/29º
 • Ct
  26º/29º

Alışveriş cenneti Hong Kong’da yer alan en ünlü alışveriş noktaları, uğramanız gereken alışveriş merkezleri ve ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Stanley

Hong Kong gezisi için en önemli parça olan alışveriş için Stanley son derce uygun bir adres. Çok sayıda farklı dükkânın yer aldığı bu pazarda değişik hediyelik eşyalardan günlük tüketim malzemelerine kadar pek çok şeyi bulabilirsiniz.

Adres: Stanley Beach, Hong Kong, China

Ladies Market

Hong Kong'da sadece kadınlara özel bir market gibi görünse de Ladies Market aslında her cinsiyet ve yaşa uygun tekstil ürünlerinin satıldığı bir pazar. Uygun fiyata çok sayıda ünlü tekstil firmasının kıyafetlerini bulabileceğiniz Ladies Market'ten alışveriş yapmak mantıklı bir tercih olacaktır. Hong Kong alışveriş seçenekleri arasında Ladies Market kadınlar için son derece uygun bir nokta.

Adres: Tung Choi Street, Hong Kong, China

Temple Street Night Market

Temple Street Night Market adından da anlaşılabileceği gibi geceleri açık olan geleneksel Uzak Doğu marketleri arasında bulunuyor. Şehrin özellikle farklı lezzetlerini arıyorsanız Temple Street Night Market'e uğrayıp buradaki seyyar dükkânlardan bir şeyler tatmayı denemelisiniz. Hong Kong gece hayatı öncesinde gezmek için Temple Street Night Market ideal bir adres.

Adres: Kansu Street and Jordan Road, Mongkok, Kowloon, Hong Kong, China

Jade Market

Jade Market kalabalık görüntüsünün altında çok sayıda alışveriş fırsatını barındıran ve gezmesi son derece keyifli bir pazar. El işi takıların ağırlıklı olarak satıldığı bu pazardan güzel hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Adres: Kansu Street, Hong Kong, China

Langham Place

Langham Place Hong Kong'un popüler alışveriş merkezleri arasında. Özellikle kalburüstü ünlü markaların ürünlerinin satıldığı Langham Place'te çok sayıda lüks ürünü oldukça düşün fiyatlara alabilirsiniz.

Adres: 8 Argyle Street, Yau Tsim Mong District, Kowloon, Hong Kong, China

Peak Galleria Shopping Centre

Peak Galleria Shopping Centre Hong Kong'un nefes kesici manzarası içerisinde alışveriş yapabileceğiniz bir alışveriş merkezi. Sadece alışveriş için değil aynı zamanda manzarayı görmek için de ziyaret edilebilecek Peak Galleria Shopping Centre kolay kolay bulunamayacak bir alışveriş imkânı sunuyor. Özellikle şehrin sakinleri tarafından tercih edilen bu alışveriş alanında dönüşte sevdiklerinize hediye etmek için çok sayıda farklı ürünü bulabilirsiniz. Hong Kong alışveriş noktaları arasında Peak Galleria'yı mutlaka denemelisiniz.

Adres: Hong Kong Island 118 Peak Raod, The Peak, Hong Kong, China

Mong Kok

Hong Kong'a gitmişken son teknoloji ürünlerden almamak olmaz. Çok sayıda ünlü elektronik devinin ürünlerinin satıldığı bu alışveriş alanı aynı zamanda Dünya üzerinde nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu alan.

Adres: Yau Tsim Mong District on Kowloon Peninsula, Hong Kong.

Hong Kong International Finance Centre Mall

Dünya ve özellikle Asya piyasalarının kalbinin attığı noktada bulunan Hong Kong International Finance Centre Mall Dünya'nın her yanından iş adamının iş seyahatleri sonrasında alışveriş yapmak için tercih ettikleri bir nokta. Son teknoloji ürünleri arıyorsanız kesinlikle Hong Kong International Finance Centre Mall'a uğramalısınız.

Adres: 8 Hao Jin Gang Tie Ji Chang Kuai Xian, Hong Kong, China

Elements (Mall)

Elements (Mall) denizin kıyısında şehrin gürültüsünden nispeten uzakta bir alışveriş imkanı sunuyor. Çok sayıda markanın dükkânlarının bulunduğu Elements'ta sinema, kafe gibi seçenekler de mevcut.

Adres: 1 Austin Road West, Hong Kong, China