Hannover

15:46:05

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
11º
Orta şiddetli yağmur
7º / 15º
 • Pt
  5º/14º
 • Sa
  8º/16º
 • Ça
  3º/12º
 • Pe
  1º/11º

Uçakla ulaşım için Hannover'in Langenhagen Uluslararası Havalimanı kullanılmaktadır. Türkiye’den Hannover’da birçok havayolu şirketi direkt uçuş sağlamaktadır. Almanya içi ve Almanya dışı uçak seferleri ve uçak biletleri için Bavul.com'dan yararlanabilirsiniz. Hannover'e uçakla direkt olarak ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda Almanya genelinden herhangi bir şehirden de ulaşabilirsiniz. Hannover'de Almanya içerisinden ulaşmak için tren yolunu denemek istiyorsanız Hannover Messe istasyonuna varan bir trene binebilir ve kısa sürede Hannover'e varabilirsiniz. Hannover Hauptbahnhof şehrin ana tren istasyonudur.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için Terminal C’nin hemen arkasında yer alan otobüs durağından kalkan otobüslerle şehir merkezine varabilirsiniz. Ayrıca havalimanında taksiyle de yaklaşık 20 euros gibi bir ücretle, ortalama 20 dakika içinde şehir merkezine geçmeniz mümkün.

Hannover yılın hemen her dönemi farklı bir etkinliğe ve fuara ev sahipliği yapan bir şehirdir. Bu nedenle şehrin ritmi hiçbir zaman yavaşlamaz ve şehir içerisinde yaşam temposunu korur. Hannover Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti olması nedeniyle ulaşım imkânları son derece gelişmiş bir kenttir. Hannover'de raylı sistemler, otoyollar ve havayolları temel ulaşım imkânları arasında yer almaktadır. Hannover Havalimanı otoban üzerinde yer aldığı için buradan şehir içerisinde ulaşımı son derece kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Hannover tüm Almanya genelinde olduğu gibi şehirlerarası ve şehir içi ulaşım imkânlarının zirvede yer aldığı son derece gelişmiş bir şehirdir. Hannover’da şehir içi ulaşım geniş otobüs ağının yanı sıra, banliyö trenleri ile de sağlanabilir. Bu sayede hem pratik hem de hızlı bir ulaşım yöntemi kullanılmış olur. Hannover Hauptbahnhof içerisinde yer alan Hannover Train Info alanlarından tren ulaşımı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Şehir içerisinde raylı sistemler arasında tramvaylar da bulunmaktadır. Tramvaylar aracılığıyla şehir içerisinde ulaşımı kolaylaştırmak mümkündür. Hannover şehir içi ulaşım konusunda son derece gelişmiş bir kenttir ve bu konuda hızlı hareket edebilmek için haritaları da kullanarak seyahat edebilirsiniz.

Hannover'de eğer arabayla seyahat etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli bir detay bulunmaktadır. Şehir içerisinde doğal yaşam kalitesini korumak adına bazı bölgelere sadece gerekli işlemleri yaptırıp pul almış araçlarla girebilirsiniz. Bu nedenle Hannover içerisinde araç kiralamadan ve kullanmadan önce aracınızın bu pula sahip olup olmadığını kontrol ettirmeniz yararlı olacaktır.

Hannover çok sayıda fuara ev sahipliği yaptığı için şehre çok sayıda dışarıdan insan gelmektedir. Dolayısı ile şehir içerisinde ulaşım yollarını gösteren yönlendirici tabelalar çok sayıda ve açıklayıcı bir şekilde düzenlenmiştir. Bu nedenle Hannover içerisinde ulaşım son derece kolaydır.