Hannover

18:34:03

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Parçalı bulutlu
-1º / 11º
 • Cu
  1º/11º
 • Ct
  2º/7º
 • Pa
  5º/11º
 • Pt
  7º/14º

Hannover Almanya'da Aşağı Saksonya eyaletinde yer almaktadır. Genel itibariyle Aşağı Saksonya eyaletinin iklim koşulları Hannover için de geçerlidir. Hannover'de etkili olan iklim okyanus iklimidir. Yılın en sıcak dönemi Hannover'de Haziran ve Ağustos aylarıdır. Bu aylar dışarısında yılın genel sıcaklık ortalaması ise 8-9 derece arasında seyretmektedir. Kış ayları özellikle soğuk geçen Hannover'de yapacağınız seyahat öncesinde Hannover hava durumu hakkında detaylı bir bilgilendirme almanız faydalı olacaktır.

Hannover özellikle bahar aylarında eşsiz bir güzelliğe bürünür. Bunda şehrin her tarafını kuşatmış olağanüstü güzellikteki bahçelerde açan büyüleyici çiçeklerin etkisi son derece büyüktür. Doğa ile iç içe bir şehir olan Hannover'in mevsime göre farklılaşan bir atmosferi vardır.

Yaz aylarında ise Hannover gerçek bir festival havasına bürünür. Şehrin dört bir yanına dağılmış olan bahçe ve parklarda şehrin sakinleri ve gezginler vakit geçirir. Bu park ve bahçeler bu nedenle şehrin temel kimliğini oluşturan önemli yaşam alanlarıdır.

Hannover'de Türkiye Cumhuriyet Başkonsolosluğu hizmet vermektedir. Hannover Başkonsolosluğu iletişim bilgileri ise şu şekildedir.

Türkiye Cumhuriyet Hannover Başkonsolosluğu

Adres: An Der Christuskirche 3, 30167 Hannover Deutschland

Telefon: +49-511 76865-0

Hannover seyahatiniz öncesinde vize bilgileri hakkında da bilgi sahibi olmanızda yarar var. Almanya'ya ve Hannover'e yapılacak gezilerde Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hannover ve tüm Almanya genelinde saat farkı ise bir saattir. Almanya Türkiye'den bir saat ileridedir. Bu nedenle Hannover'e gitmeden önce saatlerinizi düzenlemek mantıklı bir tercih olacaktır.

Hannover'de ve tüm Almanya'da acil durum telefon numaraları aynıdır. Almanya ve Hannover genelinde cep telefonlarından ya da telefon kulübelerinden acil durum telefon numaralarını ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Almanya ve Hannover'de olası bir acil durumda aramanız gereken telefon numaraları ise şu şekildedir:

110: Polis

112: Ambulans

Ayrıca pasaportun kaybolması gibi istenmeyen bir durumda Türkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosluğu üzerinden gerekli bilgilendirmeyi alabilirisiniz: +49-511 76865-0