Göteborg

22:35:24

GMT +02:00

1 kr (SEK)
=
0.62 TL (TRY)
Bugün
Açık
3º / 9º
 • Cu
  3º/9º
 • Ct
  0º/8º
 • Pa
  -0º/8º
 • Pt
  0º/9º
Yüzölçümü büyük ama nüfusu küçük olan Göteborg’un şehir planlaması özenle yapılmış. Hollandalılar tarafından yapılmış olan şehir düzeni size Amsterdam’ı çağrıştırabilir. Uzun caddeleri, karakteristik evleri ve kanalları ile bu şehri keşfetmek için Göteborg’ta gezilecek yerler önerilerimize hemen göz atabilirsiniz.

Göteburg Sanat Müzesi: Göteborg’ta gezilecek noktalar arasında yer alan müzede Nordik temalar taşıyan eserleri görebilirsiniz. Müzede zaman zaman güncel sergiler de düzenleniyor.

Göteburg Şehir Müzesi: Prehistorik döneden günümüze kadar uzanan geniş bir koleksiyona sahip müzede şehre ve bölgeye ait önemli eserleri görebilirsiniz.

Universeum: Özel deneysel sunumların sergilendiği müzede her an kapalı alan yağmurları ya da ilginç bir deneyle karşılaşabilirsiniz.

Dünya Kültür Müzesi (Museum of World Culture): Etnografik ve antropolojik detaylar içeren müzede zaman zaman konseri film ve sergi gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Maritiman: Gemi içerisinde yer alan müze, dünyanın en büyük yüzen müzesi unvanına sahip. Gemide ülke tarihine ışık tutan eserleri görebilirsiniz.

Göteborg Doğal Tarih Müzesi: Şehrin en eski müzesi olan binada, içi doldurulmuş mavi balinayı da görebilirsiniz.

Göteborg Katedrali: Şehrin en heybetli yapılarından biri olan katedral, 1815 yılında inşa edilmiş.

Christinae Kilisesi: 18. yüzyılda yapılmış olan kilise mimari detaylarıyla dikkat çekiyor.

Slottsskogen: Bahar aylarında şehrin en kalabalık noktalarından biri olan parkta, yemyeşil bir macera sizi bekliyor.