Glasgow

19:22:01

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
10º
Parçalı bulutlu
4º / 16º
 • Ct
  5º/15º
 • Pa
  4º/16º
 • Pt
  6º/13º
 • Sa
  4º/8º
İskoçya’nın en kalabalık şehri olan Glosgow, aynı zamanda zengin bir mimari ve tarihsel arşive sahip. Şehri adım adım gezerek bu zenginliğe ortak olmak isterseniz Glasgow’da gezilecek yerler önerilerimize göz atarak, tatil öncesi fikir edinebilirsiniz.

George Meydanı: Şehrin en kalabalık ve canlı bölgesi olan meydan, gün boyunca meraklı bakışların ve buluşmak isteyenlerin toplandığı bir bölge olarak dikkat çekiyor.

Riverside Müzesi: Haftanın her günü açık olan müzede antika araba modellerinden gemilere, bisiklet çeşitlerinden eski tramvaylara kadar birçok farklı araç yer alıyor. 1896 yılında inşa edilmiş kargo gemisi de, müze kapsamında Glasgow Limanı’nda, sergileniyor.

Goma (Modern Sanat Galerisi): Dünyanın farklı noktalarından farklı sanatçıların eserlerini görebileceğiniz müze, perşembe günleri belirli saatlerde kapalı oluyor.

Anıt Heykel: Şehrin simgelerinden biri olan at üzerindeki Wellington Heykeli, Modern Sanat Galerisi’nin önünde yer alıyor.

Pollok Country Park: Şehrin en büyük parkı olan Pollok Country’de, Burrel Collection ve Pollok Evi de yer alıyor.

Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi: Glasgow’da gezilecek noktalar arasında en şaşırtıcı ve dikkat çekici olan bu müzede, kent tarihine ve sanatsal arşivine dair detayları görebilirsiniz.

Glasgow Tren Garı: Şehrin simgesi olan tren garı karakteristik mimarisi ve heybetli görüntüsüyle tüm turistlerin ilgi odaklarının başında geliyor.


Glasgow Katedrali: 1136 yılında inşa edilmeye başlanan katedralin uzunluğu 87, genişliği 20 ve yüksekliği 32 metre.

Glasgow Bilim Merkezi: Çocuklar için çok eğlenceli bir nokta olan merkezde gökyüzüyle ilgili bilgiler veren Planetarium, bilimle ilgili filmler sunan Cineworld IMAX, gösteriler izlenebilen canlı gösteri merkezi ve 127 metre yüksekliğiyle Glasgow Kulesi yer alıyor.