Frankfurt

22:06:43

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
11º
Açık
5º / 17º
 • Ça
  7º/18º
 • Pe
  3º/13º
 • Cu
  4º/14º
 • Ct
  4º/14º

Frankfurt'a Gittiğinde,

Frankfurt Kitap Fuarı’nda kaybol!

Eğer yolunuz ekim ayında Frankfurt’a düşüyorsa, mutlaka dünyanın en büyük kitap fuarlarından biri olan Kitap Fuarı’nı gezin. Bu arada, yayıncılık dünyasından olmayanlar ancak son iki gün fuarı gezebiliyor!

 

Main kıyısında yürüyüşe çık, bitpazarını gez!

Yaz aylarında Frankfurt’u tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri de Main nehri kıyısı boyunca yürümek. Bazı günler kıyı boyunca bitpazarı da kuruluyor. Bir yandan şehrin eskiyle yeni karışımı ilginç manzarasının tadını çıkarırken, bir yandan da kendinize antika eşya bakın.

 

Feldberg zirvesine çık.

Frankfurt’un çevresindeki Taunus dağlarının en yüksek zirvesi olan Feldberg’e çıkıp manzaranın tadını çıkarın. Frankfurt Garı’ndan Königstein yönüne giden trenlere binin. Buradan Feldberg’e otobüsler kalkıyor.

 

Noel Pazarı’nda sıcak şarap içip “brezel” ye!

Frankfurt’a Noel zamanı gelecekseniz, eski şehir meydanındaki Noel Pazarı’nı mutlaka görmeniz gerekir. Burada Almanların “Glühwein” dedikleri sıcak şarabı içip, “brezel” denilen, bizim simitlere benzeyen çöreklerden yiyin. Noel Pazarı’nı dolaşırken siz de kendinizi bir masal dünyasında gibi hissedeceksiniz.

 

Alman dönerini dene.

Almanya’nın hemen her şehrinde olduğu gibi Frankfurt’ta da adım başı bir dönerci var. Ancak burada yapılan dönerler bizim bildiğimiz dönerlerden biraz farklı. İçine bol sos ve salata koyuyorlar. Bir deneyin bakalım, Türkiye’dekiler mi daha güzel, yoksa Almanya’dakiler mi?