Ekaterinburg

18:17:16

GMT +05:00

1 руб (RUB)
=
0.09 TL (TRY)
Bugün
15º
Parçalı bulutlu
8º / 22º
 • Cu
  3º/10º
 • Ct
  0º/10º
 • Pa
  -3º/4º
 • Pt
  -5º/3º

Rusya'da Moskova ve St.Petersburg'dan sonra gelen en gelişmiş şehir olan

Yekaterinburg’ta gezilecek yerler arasında yeşil ortamlarıyla dikkat çeken göller, geniş park alanları, birçok etkinliğin gerçekleştiği sanat merkezleri ve zengin müzeler yer alıyor. Her noktasında ayrı bir zenginlik sunan bu şehri bir an önce tanımak isterseniz Yekaterinburg’ta gezilecek noktalar önerilerimize göz atabilirsiniz.

Kan Kilisesi: Kentin en büyük kilisesi olan yapı, 1990 yılında II. Nikolay’ın emriyle yenilenmiş. Ziyarete açık olan kilise, mimarisiyle dikkat çekiyor.

Vsotskiy (Gökdelen): Şehrin simgeleşmiş yapılarından biri olan gökdelen, aynı zamanda Yekaterinburg’un en yüksek binası olarak da dikkat çekiyor. 200 metre uzunluğundaki bina, şehrin her noktasında kolaylıkla görülebiliyor. 54 kattan oluşan gökdelende aktivite alanları, ofisler ve otel yer alıyor.

Vaynera Sokağı: Şehrin merkezinde yer alan sokağın bir diğer adı da Arbat. Trafiğe kapalı olan sokakta gün boyunca vakit geçirebilir, anıt ve heykelleri inceleyebilirsiniz.

Güzel Sanatlar Müzesi: 18 ve 19. yüzyıl dönemi Rus sanatçılarına ait resimleri görebileceğiniz müzede ayrıca aynı döneme ait heykel çalışmalarını da görebilirsiniz.

QWERTY Monument: Tuşlardan oluşan bu yapı, şehrin en ilginç noktalarından biri olarak yüzlerce turistin ilgi odağı oluyor.

Ural Şehir Üniversitesi: Şehrin en özel mimari binalarının birinin içerisinde yer alan üniversite ve çevresi kentin görülemeye değer noktalarından biri.

Opera ve Bale Tiyatrosu: Çeşitli eserlerin sergilendiği tarihi bina, şehirde ilginizi çekecek yapılardan biri.

Nerede Kalınır?