Eindhoven

17:40:48

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
3º / 15º
 • Pt
  5º/12º
 • Sa
  8º/16º
 • Ça
  5º/13º
 • Pe
  2º/12º
Küçük bir Avrupa kenti olmasına rağmen görülecek ve keşfedilecek onlarca noktası olan Eindhoven’da müzeler en çok ilgi çeken noktalar arasında yer alıyor. Şehrin yeşil alanları ve doğayla iç içe parklarını da unutmamak lazım. Tarih ve doğayla misafirlerine enfes manzaralar sunan Eindhoven’da gezilecek yerler sizi bekliyor.

Van Abbe Müzesi: Modern sanat meraklıları buraya! Picasso, Kandinsky, El Lissitzky, Theo van Doesburg, Mondriaan veAppel gibi birçok değerli sanatçının eserlerini görebileceğiniz müzenin çok güzel bir kafesi de var.

Diğer Müzeler: DAF Müzesi, Tarihi Açık Hava Müzesi, Kempenland Müzesi, MU Artspace şehirde görebileceğiniz diğer müzeler.

De Amirant: 101 metre uzunluğuyla Eindhoven’ın en yüksek binası olma özelliğini taşıyor.

Evoluon Binası: Bu gün konferans salonu olarak kullanılan bina, futuristik detayları ile ön plana çıkıyor. Philips’in teknolojik başarısını simgeleyen bina 1966 yılında inşa edilmiş.

Kiliseler: Gotik detaylarla süslü Oude Toren, tarih miras kabul edilen Paterskerk, Katolik kilisesi Sint-Catharinakerk ve 1884 yılında inşa edilmiş olan Sint Joriskerk şehrin en önemli kiliseleri olarak ziyaret edilebilir.

Philips van Lenneppark: Philips ailesinin markasının 75. yıl dönümü nedeniyle şehre bağışladığı park alanı, oldukça renkli ve estetik.