Edinburgh

18:20:34

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
Parçalı az bulutlu
3º / 11º
 • Cu
  3º/12º
 • Ct
  4º/12º
 • Pa
  7º/9º
 • Pt
  8º/9º

Geleneksel İskoç mutfağı, Edinburgh’ün en iyi restoranları, Edinburgh sokak lezzetleri ve yöresel yeme-içme kültürüyle ilgili her türlü detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Kismot

Düşük fiyatları ile dikkat çeken mekan, Edinburgh üniversitesi ya da Edinburgh dil okulları öğrencileri arasında çok popüler bir yeme-içme mekanı. Restoran ayrıca çocuklu ailelerden iş yemeklerine kadar her ihtiyaca cevap verebilen geniş alanı ile de dikkat çekiyor. Müşterilerin yoğunluğundan dolayı servis süreleri biraz fazla olsa da, bilgilendirici ve dost canlısı personel, beklediğinize değdiğini hissettirecektir.

Adres: 29 St. Leonards Street, Edinburgh EH8 9QN, İskoçya

Wedgwood The Restaurant

Edinburgh da gezilecek yerler dendiğinde akla gelen yeme-içme mekanlarından biri olan restoran, et üzerine çıkardığı başarılı işlerle tanınıyor. Özellikle dana etinin çeşitli kombinasyonlarını denemek isteyenler rahatlıkla deneyebilirler. İskoç mutfağının karakteristiği olan ağır soslar bu restoranda da karşımıza çıkıyor ancak personel kesinlikle sizi sıkmıyor ve ilgi tam gereken düzeyde tutuluyor.

Adres: 267 Canongate | Royal Mile, Edinburgh EH8 8BQ, İskoçya (Castle/Royal Mile/High St)

The Kitchin

Edinburgh limanı yakınlarında İskoç mutfağına getirdiği modern yorumlarla ünlü olan mekan, kaliteli bir akşam yemeği yemek için ideal nokta. En yüksek beklentilere sahip olan müşterilerini dahi memnun etmeyi başaran bu işletme, özellikle şarap servisi konusunda gösterdiği özen ile fark yaratıyor. Kabuklu deniz ürünlerini ve peynir tabaklarını mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: 78 Commercial Quay | Leith, Edinburgh EH6 6LX, İskoçya

Castle Terrace

Edinburgh Castle yani Edinburgh kalesi yakınlarında yer alan bu şık mekan, minimalist yemek sunumları ile yeni bir Edinburgh kalesi efsanesi olmaya aday. Gurme lezzetlere meraklı olanlar, seyahate çıkmadan önce yazacakları Edinburgh gezi notları içerisine mutlaka bu mekanı da yazmalılar.

Adres: 33-35 Castle Terrace, Edinburgh, İskoçya

Angels With Bagpipes

Edinburgh gece hayatı için adeta bir başlangıç ya da bitiş noktası, ya da bazıları için bir gizli hazine olan mekan, özellikle yıldönümü yemekleri ya da diğer romantik akşam yemekleri için ideal. Ancak, alanı sınırlı olan bu mekana gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Şeftalili Sorbét ve Vicrtorian Pie, mekanın ünlü lezzetlerinden.

Adres: 343 High Street, Edinburgh EH11PW, İskoçya

Wildfire

Bu çok samimi ve şirin restoran, özellikle kuzu eti ve tereyağlı puding denen kendine has bir lezzeti ile dikkat çekiyor. Alanı küçük olduğu için gitmeden mutlaka rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz restoranın duvarlarını ise birbirinden hoş eski zamanlara ait Edinburgh fotoğrafları süslüyor.

Adres: 192 Rose Street, Edinburgh EH2 4AZ, İskoçya (Stockbridge)

Martin Wishart

Edinburgh kulesi yakınlarında yer alan mekan, minik kanepeleri ve hafif tatlıları ile adeta bir şarap evi kalitesini sunuyor. İş yemekleri ya da kokteyller için tavsiye edebileceğimiz bu mekan, yalnızca akşam yemeği saatlerinde açık. Bu yüzden gitmeden önce rezervasyon yaptırarak saatlerinizi teyit etmenizde yarar var.

Adres: 54 The Shore, Edinburgh EH6 6RA, İskoçya

The Famous Peacock Inn

Deniz mahsulleri ile kahvaltı her ne kadar kulağa ilk anda hoş gelen bir seçenek gibi durmasa da, İskoç mutfağının bu sıradışı lezzetine şans vermelisiniz. Fiyatlarının uygunluğu ile de dikkat çeken mekanda, son zamanlarda grup kampanyaları yapıldığı için yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka rezervasyon yaptırın.

Adres: Albert Dock Basin | Lindsay Road, Edinburgh, İskoçya

Mussel and Steak Bar

Şehir merkezinin Old Town denen kısmında yer alan bu restoran, kahvaltı ve brunch seçenekleri ile dikkat çekiyor. Personelinin rahatlığı ile de ünlü olan bu mekanda özellikle Haggis denen ünlü İskoç kahvaltısını denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: 110 West Bow, Edinburgh EH1 2HH, İskoçya

Mother India's Cafe

Hint mutfağının İskoç yorumuyla harmanlanmasına şahit olabileceğiniz bu mekanda, kalabalık gruplar ile birlikte rahatlıkla yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca fiyatlar da şehir merkezindeki bir restoran için çok makul. Tapas tarzı yemekleri ve taze sarımsak ile yapılan sosları mutlaka denemelisiniz.

Adres: 3-5 Infirmary Street, Edinburgh EH1 1LT, İskoçya (South Side)