Edinburgh

15:47:36

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
Açık
3º / 11º
 • Cu
  3º/12º
 • Ct
  5º/12º
 • Pa
  7º/9º
 • Pt
  8º/12º

Edinburgh tren istasyonu bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Diğer Avrupa ülkelerinde tren, daha ziyade şehirler arası yolculuklar için kullanılıyor olsa da, Edinburgh ulaşım ağı içerisinde tren önemli bir role sahiptir. Şehir merkezi içerisindeki kısa mesafeler Edinburgh otobüs firmaları tarafından gerçekleştirilen seferler ile, South City ya da East City gibi geniş yüzölçümlü ve turizmden ziyade eğitim ya da alışveriş gibi amaçlar için tercih edilen alanlara olan yolculuklar ise İngiltere Edinburgh tren ağı ile kat edilmektedir.

Kendine has doğası ve zengin kültürü ile Birleşik Krallık içerisinde çok önemli bir yere sahip olan İskoçya'nın başkenti ve aynı zamanda da en güzel şehri olan Edinburgh rehberi olarak işinize en çok yarayacak olan şey, mutlaka almanız gereken bir Edinburgh haritası olacaktır. Edinburgh ulaşım imkanları bakımından oldukça geniştir. Dolayısı ile, yabancı insanların Edinburgh içerisinde istedikleri noktaya istedikleri ulaşım türü ile gitmelerini sağlayabilmek için detaylı yönlendirmeler bulunur. Genellikle bu şehir Londra'dan sonra ya da önce görüldüğü için, birçok insan Londra Edinburgh tren seferlerini araştırmaktadır. Eğer isterseniz London Edinburgh Train ile Londra'dan Edinburgh'a, ya da Edinburgh London Train ile de tam tersi yönde yolculuk yapabilirsiniz. Londra Edinburgh tren yolculuğu yaklaşık dört buçuk saat sürmektedir.

Edinburgh Aberdeen Train olarak geçen Aberdeen treni ile, İskoçya'nın daha da kuzeyinde bulunan ve yörenin kültürüne dair önemli ipuçları veren bir yolculuk yapabilirsiniz, ancak bu güzergah çok dağlık olduğundan genellikle yalnızca yerliler tarafından tercih edilmektedir. İngiltere Edinburgh Tren yolculuğu yapmak için gerek bulundurduğu yemyeşil doğası gerek soğuk iklimi gerekse yer yer nostaljik öğeler içeren trenleri ile, adeta biçilmiş kaftan denilebilecek bir şehirdir.

Ancak yine de Edinburgh otobüs yolculuğu ile daha güzel tanınır derseniz, ya da şehir merkezinde bir noktadan bir noktaya gitmek için otobüs tercih etmek isterseniz, Lothian Buses ve First Edinburgh adlı firmalar tarafından işletilen otobüslerden yararlanabilirsiniz. Bu otobüslerin saat ve tarife bilgilerine ise, mybustracker.co.uk adresinden ulaşabilmeniz mümkün.