Edinburgh

15:57:26

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
Açık
3º / 11º
 • Cu
  3º/12º
 • Ct
  5º/12º
 • Pa
  7º/9º
 • Pt
  8º/12º

Edinburgh eğlence mekanları, şehrin en iyi barları ve Edinburgh gece hayatına dair pek çok ayrıntıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Edinburgh Military Tattoo

Edinburgh gezi yorumları içerisinde çok önemli bir yer teşkil eden Edinburgh Military Tattoo, bir tür askeri gösteri grubu. Her yıl yüzbinlerce insan tarafından ilgiyle izlenen etkinlik, dünya basınında da geniş yer buluyor.

Adres: 32 Market Street, Edinburgh EH1 1QB , İskoçya

The Edinburgh Dungeon

Komik ve ilginç bir gösteri ile muhteşem bir akşam geçirmek isterseniz, mutlaka ziyaret edin. Kapıda bilet almak yerine önceden rezervasyon yaptırırsanız bu mekandaki etkinliklere daha hesaplı bir şekilde katılabilirsiniz.

Adres: 31 Market Street, Edinburgh EHI IQB, İskoçya (Castle/Royal Mile/High St)

Edinburgh Playhouse

Genellikle müzikal dans gösterilerine ev sahipliği yapan bu mekan, aynı zamanda Edinburgh Jazz Festival dönemlerinde de oldukça yoğun bir kalabalığı ağırlıyor. Geniş bir sahnede büyüleyici şovlar izlemek isteyenler kaçırmamalı. Bar fiyatlarının ortalamanın üzerinde olduğunu hatırlatırız.

Adres: 18 - 22 Greenside Place, Edinburgh EH1 3AA, İskoçya (Calton Hill)

Xtreme Karting and Combat

Tüm dünyada olduğu gibi, Edinburgh üniversitesi öğrencileri de dövüş ve yarış sporlarına ilgi duyuyor. Aynı zamanda Edinburgh dil okulları öğrencilerinin de uğrak noktası. Pistleri biraz küçük olsa da, araçların güvenlikleri üst düzey olduğu için, çocuğunuzla birlikte gidebilirsiniz.

Adres: 2 Huly Hill Road | Newbridge, Newbridge, Edinburgh EH28 8PH, İskoçya

The Dome

Son derece büyüleyici ve ihtişamlı bir atmosfere sahip olan mekan, New Town'ın gözdesi. Edinburgh gece hayatı merkez olarak burayı alıyor diyebiliriz. Gitmeden önce iki sokak ilerisinde bulunan St James alışveriş merkezinden gecenin ritmine uygun kıyafetler alabilir, Princess Mall'dan bir bira alıp geceye erken başlayabilirsiniz.

Adres: 14 George St, Edinburgh EH2 2PF, İskoçya (Stockbridge)

Bow Bar

Her ne kadar Edinburgh tarihi viski ile beraber şekilleniyor olsa da, bira da ülke içerisinde çok önemli yere sahip. Viski yerine bira tercih edenlerin uğrak noktası olan Bow Bar, özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde kalabalık bir hal alıyor. Bu yüzden erken gitmenizde fayda var.

Adres: 80 W Bow, Edinburgh EH1 2HH, İskoçya (Grassmarket)

Captains Bar

Edinburgh şehri size malt viski'yi çağrıştırıyorsa mutlaka bu minik ve salaş bara uğrayın. Ancak gitmeden önce Edinburgh hava durumu sayfalarına mutlaka bakın çünkü açık alanı olmayan mekan özellikle yağışlı havalarda dolup taşıyor.

Adres: 4 South College Street | Midlothian, Edinburgh EH8 9AA, İskoçya (Cowgate)

The Ensign Ewart

Edinburgh gece hayatı içerisinde geçtiğimiz yıllarda büyük bir üne sahip olan bu mekan, son yıllarda müdavimlerinin tepkisini topluyor. Yine de bir içki alıp çıkmak için hızlı bir mekan arayan gezginlere tavsiye edebiliriz.

Adres: 521 Lawnmarket, Edinburgh, İskoçya

Bongo Club

Minik odalardan oluşan bu enteresan mekan, standart bir Edinburgh gece hayatı tecrübesi yerine daha post-modern bir gece yaşatmayı hedefliyor. Infusion garage, dubstep, funk gibi müzik türlerinin sıklıkla çalındığı bu mekana, A1 çevreyolundan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adres: New Street, Edinburgh, İskoçya (Castle/Royal Mile/High St)

Dirty Dick's

Cumartesi geceleri dolup taşan bir başka mekan olan Dirty Dick's, aynı zamanda dış kısımdaki masa ve sandalyeleri ile tanınıyor. Bira sevenlerin Ale tipi biraları denemek için mutlaka uğramasını tavsiye ederiz. Ancak içkileri taze ve ferahlatıcı olsa da, yiyecek menüsü pek geniş değil.

Adres: 159 Rose Street, Edinburgh EH2 4LS, İskoçya (New Town)