Edinburgh

06:11:12

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
11º
Orta şiddetli yağmur
8º / 13º
 • Pe
  7º/11º
 • Cu
  5º/12º
 • Ct
  11º/13º
 • Pa
  11º/13º

İskoçya’da gidebileceğiniz ünlü alışveriş noktaları, alışveriş merkezleri ve daha fazlasıyla ilgili tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Royal Mile

Şehir merkezinde yer alan Royal Mile, tarihi açıdan öneme sahip bir alan. Özellikle hediyelilk eşya alışverişi yapmak istiyorsanız her bütçeye hitap eden seçenekleri bulabilirsiniz. Ayrıca günübirlik tur seçenekleri de bu yürüyüş yolu üzerindeki ofislerde satılıyorlar.

Adres: Royal Mile, Edinburgh EH1 2PB, İskoçya (Castle/Royal Mile/High St)

The Scotch Whisky Experience

Edinburgh'a gelip viski alışverişi yapmamak hata olacaktır. Bu kapsamlı mağazada yüzlerce çeşit viski tadabilir, viski konusundaki damak zevkinizi baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Ayrıca damıtma tesisini gezip adeta bir belgesel izler gibi viskinin yapımını öğrenebileceğiniz turlara da katılabilirsiniz.

Adres: 354 Castlehill | The Royal Mile, Edinburgh EH1 2NE, İskoçya (Castle/Royal Mile/High St)

Old Town

Old Town denen kısım, aslında belirgin bir alışveriş alanı olmaktan çok, şehrin en eski ve köklü kısmı olarak öne çıkıyor. Ancak bu özelliği nedeni ile de en ilginç alışveriş seçeneklerine burada rastlamanız mümkün. Ayrıca, Old Town'daki küçük mağazaların bir özelliği de müşterilerine son derece kibar ve ilgili bir şekilde davranıyor olmalarıdır ve bu yüzden birçok insan alışveriş yapmak için bu alanı tercih etmektedir.

Adres: Edinburgh, İskoçya (Cowgate)

Edinburgh Farmers' Market

Edinburgh'a özgü yerel ürünleri çok uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bu sokak pazarı, aynı zamanda İskoçya mutfağına özgü hog, rozbif ve çeşitli çorbalarla ünlüdür. Çok farklı peynir ve füme et çeşitlerini bu pazarda bulabilirsiniz. Ayrıca, bu alan içerisinde çalışan Edinburgh insanlarının gelenekleri ve kendilerine has tavırları ile de turistler için bir çekim noktası haline gelmiştir.

Adres: Castle Terrace, Edinburgh, İskoçya (Castle/Royal Mile/High St)

Eddie's Seafood Market

Her zaman taze balık çeşitlerinin yanısıra çeşitli deniz ürünlerini de bulabileceğiniz bu alanda, ucuzdan pahalıya her fiyata hitap eden seçenekler bulabilirsiniz. Cumartesi sabahları uzun kuyrukların oluştuğu mekanda, çalışanlar sorularınızı detaylı bir şekilde yanıtlıyorlar.Ayrıca, mekan içerisinde ıstakoz, yengeç gibi pişirilmesi zor deniz ürünlerini hazır olarak da satın alabilirsiniz.

Adres: 7 Roseneath Street, Edinburgh EH9 1JH, İskoçya (Bruntsfield)

Famous Grouse

Ünlü Famous Grouse viskisinin merkezi olan bu damıtım evinde, viski tarihi ile ilgili turlar düzenleniyor. Edinburg ve çevresinde gezintiye çıkarak sıradışı ve özel bir viski tadımına katılıp 30 yıllık malt viskilerini tadabilirsiniz. Ayrıca tur esnasında Edinburgh çevresinin doğasını da daha yakından inceleyebilirsiniz.

Adres: Glenkinchie Distillery Pencaitland, Tranent, East Lothian EH34 5ET

Princes Street

Şehir merkezinde yer alan bu ilgi çekici cadde, geniş alışveriş imkanları sunuyor. Edinburgh outlet sektörünün değişik ürünlerini burada çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ayrıca, caddenin eski şehir ve kale manzarası da takdire şayan bir görüntü oluşturuyor.

Adres: Princes Street, Edinburgh, İskoçya (New Town)

Harvey Nichols

Dünyaca ünlü bir zincir mağaza olan Harvey Nichols, kaliteli ve birinci sınıf ürünler sunması ile dikkat çekiyor. 2002'de açılan beş katlı alışveriş merkezi, St. Andrew Meydanı'nın doğusunda bulunuyor ve çok hoş Edinburgh manzaraları sunuyor. Pazar günleri sabah 11'de, diğer günlerde ise 10'da açılan mağaza, en geç akşam saat 8'de kapılarını kapatıyor.

Adres: 30 - 34 St Andrew Square Edinburgh EH2 2AD