Düsseldorf

23:01:29

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Parçalı bulutlu
4º / 13º
 • Cu
  3º/15º
 • Ct
  5º/14º
 • Pa
  4º/15º
 • Pt
  3º/14º
2. Dünya Savaşı sonrasında büyük bir kısmı hasar gören şehir, birçok önemli tarihsel yapısını kaybetmiş. Buna rağmen önemli sayıda yapısını da onararak bugünkü durumuna getirmeyi başarmış. Gelin hep birlikte Dusseldorf’ta gezilecek yerler listemize göz atalım!

MarkPlatz: Özellikle mimarisiyle dikkat çeken yapının önünde sürekli fotoğraf çeken turistler görürseniz şaşırmayın. Çünkü burası şehrin en önemli simgelerinin başında geliyor.

Benraht Sarayı: Oldukça geniş bir alan üzerinde konumlanan sarayda 18. yüzyıla ait birçok değerli eşyayı görebilirsiniz.  

Rhine Kulesi: Şehre panoramik bir manzaradan bakmak ve genel bir izlenim edinmek isterseniz bu kule ideal bir nokta.

Westhphalian Parlamento Binası: Şehrin önemli simgelerinden biri olan bina Dusseldorf’ta gezilecek noktalar arasında yer alıyor.

Konigsallee Caddesi: Alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranlar ve kısa molalar verebileceğiniz kafeler bu cadde üzerinde yer alıyor.

Tritononbrunnen Çeşmesi: Kentin tarihine ait yapılardan biri olan çeşme, heykellerle süslü. Kısa bir mola vermek için çeşme ve çevresini tercih edebilirsiniz.

St. Andreas Kilisesi: Barok tarzı mimarisiyle dikkat çeken yapı, şehrin en eski kiliselerinden biri.  

Rhine Opera Binası: Klasik müzik meraklıları için önemli bir adres olan binada sahnelen gösterileri izleyebilirsiniz.

Dusseldorf Kongre Merkezi: Şehrin en kalabalık noktalarından biri olan merkezde her yıl onlarca fuar düzenleniyor.