Dubrovnik

11:21:59

GMT +02:00

1 kn (HRK)
=
0.88 TL (TRY)
Bugün
17º
Açık
15º / 20º
 • Ça
  14º/19º
 • Pe
  14º/20º
 • Cu
  13º/20º
 • Ct
  14º/19º

Dubrovnik ulaşım açısından zor bir şehir sayılmaz. Türkiye’den Dubrovnik’e direkt uçuş olmasa da, THY ile 1,5 saatte Zagreb’e varıp Hırvatistan Havayolları ile Dubrovnik’e aktarma yapabilirsiniz. Ayrıca Iberia, Lufthansa, Austrian Airlines ve British Airways aracılığıyla Avrupa aktarmalı olarak da Dubrovnik’e gidebilirsiniz.

Şehir merkezinin 20 km güneyinde bulunan Dubrovnik Havaalanı’ndan Dubrovnik şehir merkezine gidebilmek için birkaç seçenek mevcut. Atlas olarak bilinen Havaalanı otobüsleri ile yarım saatte şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Dubrovnik otobüs ulaşımının yaygın olduğu bir şehirTerminal çıkışındaki 11 ve 27 no’lu otobüse binerek ya da taksiyle de şehre gidebilirsiniz. Ancak taksilerin pahalı olduğunu hatırlatalım.

Şehir içi ulaşımda ise Dubrovnik hiç sıkıntı yaşamayacağınız bir kent. Belediye otobüsleri çok yaygın ve gün içinde sıklıkla çalışıyor. Şehir merkezi çok merdivenli olduğundan yorgun düştüğünüz anda otobüs kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Turistler için şehirde ayrıca üstü açık gezi otobüsleri ve bir de teleferik hattı var. Teleferik epey pahalı ancak muhteşem bir şehir manzarası için yine de denenebilir.