Dubrovnik

09:50:05

GMT +02:00

1 kn (HRK)
=
0.88 TL (TRY)
Bugün
17º
Açık
15º / 20º
 • Ça
  14º/19º
 • Pe
  14º/20º
 • Cu
  13º/20º
 • Ct
  14º/19º

Dubrovnik tatilinizde alışveriş keyfini doyasıya yaşamanız için Dubrovnik’te alışveriş yapabileceğiniz mekanlar ve ayrıntıları bu sayfada.

Kokula Art and Craft Shop

Yerel el işi ürünlerini, işlemeleri, resimleri ve hatta kurabiye gibi yenilebilir ürünleri bulabileceğiniz bu dükkanın ismi “define sandığı” anlamına geliyor. Geleneksel değerleri yansıtan bu aile işletmesinde özellikle turistlere yönelik ürünler yerine daha otantik, el yapımı hediyelikler bulabilirsiniz.

Adres: Dordiceva 6, Dubrovnik

Art by Stjepko

Eski şehrin ana caddesi Stradun’a yakın bu atölyede sanatçı Stjepko Mamic’in çalışmasına tanık olabilir, tuval üzerine yağlıboya ve akrilik eserlerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Adres: Celestina Medovica 2, Dubrovnik

Vina Milicic

Vina Milicic, Dubrovnik’te bulabileceğiniz en kaliteli şarapların adresi. Dükkan gösterişli değil. Küçük ve sevimli. Ancak şaraplarının tadı ülke sınırlarını bile aşıyor. Kırmızı Dingac şarabı, yerel içkiler ve bunların yanı sıra meyveli ev yapımı brendi çeşitlerini de alabilirsiniz.

Adres: Od Sigurate 2

Dubrovnik Treasures

Tasarım merakınız varsa burayı mutlaka bulun. Dubrovnik Treasures’da neredeyse her beğeniye uygun takılar ve özel yapım küçük aksesuarlar bulabilirsiniz. 

Adres: Celestina Medovica 2  

Casa Croatica

Dönmeden önce sevdiklerinize küçük hediyeler almak isterseniz bu dükkan ideal. Çeşit çeşit magnetleri ve küçük hediyeleri çok uygun fiyata alabilirsiniz.

Adres: Prijeko 28

Gunduliceva Pazarı

Gunduliceva Meydanı üzerindeki hediyelik eşya pazarı işlemeli masa örtüleri, keten elbiseler, Hırvat bebekleri ve Hırvatistan’ın olan ve adını da bu ülkeden alan kravat gibi hediyelikler alabilirsiniz.