Detroit

15:39:18

GMT -04:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
Parçalı bulutlu
-0º / 9º
 • Cu
  3º/15º
 • Ct
  7º/9º
 • Pa
  5º/12º
 • Pt
  4º/13º

Ülkenin otomotiv başkenti olarak kabul edilen Detroit’te birçok ünlü markanın fabrikası yer alıyor. Bunun yanı sıra doğayla baş başa kalabileceğiniz alanlar, tarihe ışık tutan müzeler, aktivite ve eğlence merkezleri şehrin diğer ilgi noktaları. Siz de bu şehri keşfetmeden önce onun hakkında fikir edinmek isterseniz Detroit’te gezilecek yerler ile ilgili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Wayne State Üniversitesi: Dünya çapında bir eğitim veren üniversite, şehrin genç nüfusunu barındırıyor. Üniversite ve çevresi bu yüzden sürekli canlı ve hareketli.

Detroit Comerica Park Beysbol Stadyumu: Amerikan kültürüne özgü beysbol sporunu keşfetmek ve kalabalıklara karışarak adrenalin dolu bir karşılaşma seyretmek için tercih edebileceğiniz stadyum sizi bekliyor. Biletinizi önceden almayı unutmayın.

Fox Tiyatrosu: Şehrin sanat merkezlerinden biri olan tiyatro binası modern mimarisiyle dikkat çekiyor.

Renaissance Center: Dünyaca ünlü General Motors Şirketi'nin merkezi olan binaya düzenlenen özel turlara katılabilir, araba yapımı hakkında kısa bilgiler edinebilirsiniz.

Detroit Güzel Sanatlar Enstitüsü: Ülkenin en dikkat çekici müzelerinden biri olan yapı içerisinde milyonlarca dolar değerindeki eserleri görebilirsiniz. Müze, şehir merkezinde yer alıyor.

Detroit Ruhu Heykeli: Detroit’te gezilecek noktalar arasında yer alan heykel, Detroit şehri idare merkezi yani Coleman A. Young Municipal Centre’in önünde yer alıyor.

Campus Martius Parkı: Şehrin ana parkı olan Campus Martius, 2007 yılında düzenlenmiş. Park içerisinde yer alan heykelleri görebilir, dinlenme alanlarında vakit geçirebilirsiniz.