Derby
1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)

Londra’ya yakın mesafedeki şehir, Derwent Nehri kıyısında kurulmuş sevimli ve ufak bir kent. Kent merkezinin yanı sıra çevresinde yer alan köyleri ve kasabaları da keşfedebileceğiniz Derby macerasına hazırsanız şehir hakkında kısa ve faydalı bilgiler içeren önerilerimize göz atabilir, Derby’de gezilecek yerler ile ilgili ön bilgiye sahip olabilirsiniz.

Derby Market Hall: Melbourne’den gelen mühendis Rowland Mason Ordish önderliğinde 1866 yılında tamamlanan pazar alanı, muhteşem mimarisiyle de dikkat çekiyor. Alanda taze sebze meyveden, eşitli yerel ürünlere kadar birçok ürün sizi bekliyor.

Derby Arboretumu: Rose Hill bölgesinde bulunan arberetum, 1840 yılında yapılmış. İngiltere’nin ilk halka açık parkı olma özelliğine sahip olan bölgede yemyeşil bir doğaya hazır olun.

Royal Crown Derby: İngiliz porselenlerinin en güzel örneklerini görebileceğiniz müzede aynı zamanda alışveriş de yapabilirsiniz. Müze içerisinde özel turlar da düzenleniyor.

Derby Müzesi: Şehrin tarihine ait önemli izler görebileceğiniz müzenin girişi ücretsiz. Müzede arkeolojik, jeolojik ve askeri anlamda önemli eserler de yer alıyor.

Derby Sanat Galerisi: Joseph Wright’a ait geniş bir resmi koleksiyonu yer alan galeri, Derby’de görülecek noktalar arasında ilk sıralarda bulunuyor. Galeri ile Derby Müzesi aynı bina içerisinde yer alıyor.

Derby Üniversitesi: Şehrin nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan öğrencilerin meskeni olan üniversite alanı ve binası da tarihi özellikler taşıdığı için şehir gezintinizde uğrayabileceğiniz mekanlardan biri.

Derby Katedrali: İngiltere’deki katedraller arasında en ilgi çekici mimariye sahip olanlardan biri olan yapı, 16. yüzyıla ait mimari detaylar içeriyor.

St Mary's Chapel: Şehrin en eski yapılarından biri olan şapeli mutlaka görmelisiniz