Denver

15:00:11

GMT -06:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
Rain and snow
-2º / 7º
 • Cu
  3º/14º
 • Ct
  4º/18º
 • Pa
  8º/23º
 • Pt
  12º/22º

Oldukça hareketli ve eğlenceli bir şehir olan Denver, 20. yüzyıl başlarında geçirdiği yenilenme programıyla birçok müze ve parka sahip oldu. Şehrin genelinde farklı özelliklere sahip olarak kurulmuş olan müzelerde vakit geçirebilir, yemyeşil alanların keyfini çıkarabilirsiniz. “Hazırım!” diyorsanız Denver’da gezilecek yerler ile ilgili önerilerimiz sizi bekliyor.

Ellie Caulkins Opera Evi: Municipal Auditorium olarak da adlandırılan yapı 1908 yılında Demokratik Ulusal Anlaşması’na ev sahipliği yapmış.

Apollo Hall: 1859’da açılan salon Denver’da gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Denver Sanat Müzesi: Şehrin en önemli müzelerinden biri olan yapı, dünyaca ünlü Daniel Libeskind tarafından tasarlanmış. Müze girişi her ayın ilk cumartesisi ücretsiz.

Denver Mint: Özel turların düzenlendiği binada Amerikan doları basılıyor. Amerika genelinde en çok paranın basıldığı bina, şehre ayak basmışken görmeniz gereken noktalardan biri.

Washington Park: Rengarenk çiçekler, tertemiz göller ve göz alabildiğince uzanan yeşil alanlarla çevrili park, ailenizle ve de özellikle çocuklarınızla gün boyunca eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir merkez olarak öne çıkıyor.

Waterworld: Amerika’nın en büyük su parkı olan Waterworld çocuklarınız için ideal bir diğer gezi durağı. Burası için biletinizi önceden almayı ihmal etmeyin.

Minyatür ve Oyuncak Bebek Müzesi: Çocuklar için unutulmaz bir keşif serüveni olacak müzede düzenlenen çeşitli aktivitelere katılabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Denver Botanik Bahçeleri: Hiç görmediğiniz çiçekleri görmeye, sayısız bitki türüyle tanışmaya hazırsanız bu bahçe tam size göre. Bahçede yer alan kafe ve restoranlarda da vakit geçirebilirsiniz.