Denizli

09:45:49

GMT +03:00

Bugün
19º
Parçalı bulutlu
13º / 24º
 • Sa
  10º/20º
 • Ça
  9º/20º
 • Pe
  9º/21º
 • Cu
  11º/25º

Kente Ulaşım

Denizli, Ege Bölgesi’nin önemli bir geçiş noktasında bulunuyor. İzmir, Ankara, İstanbul gibi Türkiye’nin büyük şehirlerinin yanı sıra, ülkenin her yerinden direkt olarak Denizli’ye ulaşmak mümkün. Kentte bir havaalanı, bir tren garı ve otogar bulunuyor.

Kent İçi Ulaşım

Denizli’nin kent içi ulaşım ağı, şehre göre yeterli düzeyde... BOİ adında belediye halk otobüslerinin yanı sıra özel halk otobüsleri de bulunuyor. Bu otobüslerle şehrin her köşesine rahatça ulaşılabiliyor. Dolmuşlar ise belirli, sık kullanılan güzergâhlarda işliyor. Kentte birkaç günden fazla kalacakların, “akıllı kart” adlı pasolardan almaları yerinde olur. Kente yakın gelecekte tramvay hattı döşenmesi planlanıyor.

Kente Ulaşım

Kendi aracınızla

Denizli İstanbul’a 649, İzmir’e 224, Ankara’ya 477 km. uzaklıkta bulunuyor. İstanbul’dan kente Bursa, Kütahya üzerinden ulaşılabilir. Ankara’dan ise Afyon’u geçerek Denizli il sınırlarına varabilirsiniz. Bu yollar, ülkenin ana arterlerinden oldukları için, yollar ve üzerlerindeki tabelalar iyi düzenlenmiş.

Trenle

Uzun dönemler İstanbul’dan Denizli’ye yolcu taşıyan Pamukkale Ekspresi, 2011 itibariyle bakım çalışmasında fakat İzmir’e direkt seferler devam ediyor. Yerel halkın da en çok tercih ettiği bu tren hattıyla, İzmir’e 4-4,5 saatte ulaşılabiliyor.  Bu hattaki trenler Aydın, Nazilli ve Söke’ye de uğruyor.

Otobüsle

Ülkenin hemen hemen bütün illerinden günde en az bir kez Denizli’ye direkt otobüs seferleri düzenleniyor. Denizli otogarı, şehir merkezinde, tren garına yakın bir konumda yer alıyor.

Uçakla

Ufak bir terminale sahip olan kentin az kullanılan havalimanı, şehir merkezine 65 km. uzaklıkta, Çardak ilçesinde bulunuyor. THY, bu havalimanına düzenli tarifeli seferler yapıyor. Buradan kente ulaşmanın tek yolu ise taksi.