Darüsselam

23:22:31

GMT +03:00

Bugün
27º
Orta şiddetli yağmur
23º / 31º
 • Cu
  23º/31º
 • Ct
  23º/30º
 • Pa
  24º/24º
 • Pt
  23º/26º
Afrikan, Müslüman ve Güney Asya kültürlerinin karışımını sergileyen muhteşem bir atmosfere sahip şehirde, eşsiz bir manzaraya sahip liman bölgesinden büyüleyici kumsallara, tarihi binalardan masmavi gökyüzüne kadar etkileyici birçok şeyle karşılaşabilirsiniz. Bu şehirle tanışmaya hazırsanız Darüsselam’de gezilecek yerler sizi bekliyor.

Ulusal Müze: İnsanoğlunun gelişimine ait onlarca eserin bulunduğu müze, Darüsselam’de gezilecek noktalar arasında ilk sırada geliyor. Müze 1940 yılında kurulmuş.

Makumbusho Köyü Müzesi: Bu açık hava müzesinde, burada yaşayan yerli halkın kültürüne şahit olabilir, gösterileri izleyebilirsiniz. El yapımı evleriyle dikkat çeken köyde belirli günlerde dans şovları düzenleniyor.

Askari Monument: 1. Dünya Savaşı’nda savaşan bir askerin tasvirinin yapıldığı bronz heykel, önemli bir döneme ışık tutuyor.

Old Boma: 1866-1867 yılları arasında Tanzanya sultanı Majid Bin Said tarafından yaptırılan bina, şehrin en eski yapısı olarak dikkat çekiyor. Sultana ait sarayın yanın inşa edilen bina, sultanın misafirleri için yapılmış.

St. Joseph’s Katedrali: 19. yüzyıl sonunda bir Alman misyoner tarafından inşa ettirilen katedral, gotik mimari özelliklerine sahip.

Botanik Bahçesi: 1893’te Profesör Stuhlmann tarafından yaptırılan bahçe, misafirlerine onlarca farklı renk sunan bitkileriyle muhteşem bir manzaraya sahip.

Azania Front Lutheryan Kilisesi: 1898 yılında yaptırılan kilise, manzarasıyla da görülmeye değer.

Mbudya ve Bongoya Adaları: Deniz ve güneş için ideal bir nokta olan bu adalarda yer alan muhteşem plajlarda gün boyunca eğlence dolu vakit geçirebilirsiniz.

Oyster Bay: Coco Plajı olarak da bilinen bölge, kent sakinlerinin hafta sonları tercih ettiği bir plaj.