Dallas

11:38:16

GMT -05:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
16º
Hafif yağmur
14º / 19º
 • Cu
  12º/17º
 • Ct
  8º/16º
 • Pa
  8º/19º
 • Pt
  10º/21º

Dallas’ta gezilecek yerler yeşil alanlardan tarihi yapılara kadar çeşitlilik gösteriyor. Her noktasında ayrı bir zenginlik ve detay bulacağınız şehirde gün boyu aktiviteler ve eğlence dolu dakikalara hazır olabilirsiniz. Keşif öncesi şehir hakkında kısa bilgiler edinmek isterseniz şehir hakkında bilgiler verdiğimiz önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

John F. Kennedy Anıtı ve Müzesi: Amerika Birleşik Devletleri tarihinde önemli bir olay olan J. F. Kennedy’nin süikastinin yapıldığı yer ve başbakan ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz müze, Dallas’ta gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Pioneer Park: Şehrim merkezinde yeşillikler içerisinde bir mola vermek istediğinizde ideal bir bölge olan park alanında çeşitli heykelleri de görebilirsiniz.

Fort-Worth Stockyard: Dünyaca ünlü Dallas dizisinin çekimlerinin yapıldığı bölgede dizide adı geçen Outhfork Çiftliği’ni görebilirsiniz. Bölgeye ayrıca günlük turlar da düzenleniyor.

Dallas Arboretumu ve Botanik Bahçeleri: Şehrin doğusunda yer alan White Rock Lake bölgesindeki yeşil alanlarda farklı bitki türlerini inceleyebilir, huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Downtown: 15 farklı bölgeden oluşan Dowtown’da Main Street, West End Historic District, Main Design, Uptown ve Dallas Arts District ziyaret edebileceğiniz noktalar olarak öne çıkıyor.

Zero Gravity Thrill Amusement Park: Şehrin en eğlenceli noktalarından biri olan park alanında gün boyunca çocuklarınızla zamanın nasıl geçtiğini anlamadan eğleceli vakit geçirebilirsiniz.

Dallas World Aquarium: Deniz altının renkli dünyasıyla tanışıp, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz akvaryum çocuklarınızla eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz bir diğer nokta olarak öne çıkıyor.

Perot Museum of Nature and Science: Hafta sonları bilet bulmanın oldukça zor olduğu müzede sayısız eser ve tarihi bilgi sizi biekliyor.

Texas Tiyatrosu: Oak Cliff bölgesinde yer alan tiyatroda şehrin geçmişine ışık tutan oyunlar sergileniyor. Tiyatro binasında ayrıca çeşitli sergiler ve aktiviteler şahit olabilirsiniz.