Charlotte

13:14:22

GMT -04:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
16º
Hafif yağmur
12º / 21º
 • Cu
  6º/19º
 • Ct
  9º/12º
 • Pa
  8º/18º
 • Pt
  9º/20º

Ülke geneline göre farklı bir kültürün ve tarihin olduğu Charlotte’ta gezilecek yerler oldukça fazla. Şehrin kurucuları olan İskoç ve İrlandalılar tarafından yapılmış birçok yapının yanı sıra modern çağda yapılmış birçok aktivite alanıyla şehir, sayısız eğlence alternatifi sunuyor. Siz de şehre gerçekleşecek geziniz öncesinde önerilerimize göz atabilir Charlotte hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Discovery Place: Charlotte’ta gezilecek noktalar arasında çocuklarınız için ideal bir nokta olan merkez, bilim çalışmaları ile dikkat çekiyor. Çeşitli deneyleri canlı olarak izleyebileceğiniz müzede yağmur ormanı ya da hidrojen balonunun patlama aşamasını görebilirsiniz.
 

The U.S. National Whitewater Center: Şehrin en yeşil noktalarından biri olan merkez, Catawba Nehri kıyısında yer alan oldukça büyük bir alanda konumlanıyor. Burada çeşitli aktiviteler sizi bekliyor.

NoDa: Şehrin hem tarihi hem de sanatla iç içe olan bu bölgesinde canlı şehir hayatına tanık olabilir, karakteristik yapılarla süslenmiş alanda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

The Mint Museum: Pazartesi günleri ve resmi tatillerde kapalı olan müzede şehrin tarihsel serüvenine ışık tutan eserleri görebilirsiniz.

Levine Museum: Geçmişin izlerini görebileceğiniz müze, güney kültürüne ait birçok eser barındırıyor. Müzede zaman zaman çeşitli sergiler de düzenleniyor. Müze şehrin genelinde olduğu gibi pazartesi günleri kapalı oluyor.

Carolinas Aviation Museum: Uçaklara ve gökyüzüne meraklıysanız mutlaka görmeniz gereken bir müze. Çeşitli uçakların yanı sıra uçuş gösterilerini de izleyebileceğiniz müze, pazartesi günleri kapalı oluyor.

The Lazy 5 Ranch: sayısız hayvan çeşidi ile tanışabileceğimiz park alanında eğlence ve aktivite dolu bir gün geçirebilirsiniz.

James K Polk Müzesi: Amerika başbakanı James K. Polk’un evinin de yer aldığı bölgede tarihi evleri gezebilir, tarihsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.