Charleroi
1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Yüzyıllar boyunca farklı kültürlerin yaşadığı topraklarda haliyle farklı zenginlikler ve mimari detaylarla karşılaşmanız mümkün. Charleroi’de gezilecek yerler ile ilgili araştırma yaparken sizin için derlediğimiz kısa bilgilerden faydalanabilir, tatil programınızı şimdiden yapabilirsiniz.


Güzel Sanatlar Müzesi: Charleroi Şehir Binası’nda konumlanan müze, Belçika’nın 19. ve 20. yüzyıl dönemine ışık tutuyor. Neoklasizm, realizm ve impresyonizm gibi akımların temsilcilerine ait değerli koleksiyonları görebileceğiniz müze Charleroi’de gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alabilir.


The Jules Destrée: Ülke tarihine ait dokümanlardan arşivlere kadar geniş bir seçki sunan müze, Belçika’nın tarihsel ve politik geçmişi hakkında fikir veriyor.


Fotoğraf Müzesi: Fotoğrafçılık tarihi ve teknikleri hakkında fikir veren müzede eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.


Cam Müzesi: Cam tarihi ve işçiliği hakkında bilgi alıp, farklı tasarımlar görebileceğiniz müzede 19 yüzyıldan kalma eserleri de görebilirsiniz.


Belediye Binası: Clasik ve Artdeco mimarinin birleştiği bina, şehrin en önemli simgeleri arasında yer alıyor.


The Cartier Şatosu: 17. yüzyıldan kalma bu heybetli şato, geniş bir bahçe ile çevrili.


Sainte-Vierge-Marie Kilisesi: 15. yüzyıldan kalma gotik stildeki kilise, Jean de Hamal ve iki eşinin anısına inşa edilmiş.


Bois du Cazier: 8 Ağustos 1956 tarihinde birçok farklı etnik kimliğe sahip insanın öldüğü felakete sahne olan bölgede hüzünlü dakikalar yaşayabilirsiniz.


Marcinelle Sosyal Eğlence Merkezi: 150 hektarlık bir alanda yer alan tesislerde göl, restoran, oyun parkı, mini golf alanı gibi bölümler de yer alıyor.