Catania

21:47:09

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
12º
Orta şiddetli yağmur
11º / 13º
 • Ct
  11º/17º
 • Pa
  11º/18º
 • Pt
  10º/17º
 • Sa
  11º/20º
Etna Dağı’nın eteklerinde konumlanan Catania, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılarıyla da oldukça dikkat çekici. Şehrin tarihi boyunca yaşanan volkanik patlamalar ve depremlerle şekillenen kent yapısı oldukça farklı. Şehrin ara sokaklarında kaybolmak ve baştan sonra şehri tanımak isterseniz Catania’da gezilecek yerler önerilerimize göz atabilirsiniz.

Duomo Meydanı: Şehrin buluşma noktası olan meydan aynı zamanda şehrin en büyük simgeleri arasında yer alıyor. Gün içerisinde kalabalıklar arasında kaybolmak ve şehrin canlılığını yaşamak isterseniz burası ideal bir nokta.

Municipio Sarayı: Günümüzde şehir meclisi olarak kullanılan saray, Catania’da gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Şehir Kapısı: Porta Uzeda-Porta di Carlo V olarak da adlandırılan kapı 1696 yılında yapıldı. Kapı Etna Caddesi’ni liman alanına bağlıyor.

Basilica-Duomo Katedrali: Şehrin en görkemli binalarından biri olan katedral, 1073- 1093 yılları arasında, 20 yıllık bir süre içerisinde yapılmış.

Museo Civico: Şehrin farklı dönemlerine ışık tutan birçok eseri görebileceğiniz müzede 3 farklı koleksiyon sergileniyor.

Chiesa San Placido: 1770 yılında Barok tarza yapılmış olan kilise şehrin en çok ilgi çeken yapılarından biri.

Massimo V Bellini Tiyatrosu: Ünlü müzisyenle aynı adı taşıyan tiyatro, 1890 yılında açılmış. Binanın mimarisinin yanı sıra içerisinde sahnelenen opera ve konserleri de görmelisiniz.

Etna Dağı: Önemli volkanik bölgelerden birinde yer alan dağ, turistlerin en çok ilgi gösterdiği duraklardan biri. Gün içerisinde bölgeye düzenlenen turlara katılarak bölgeyi keşfedebilirsiniz

Plajlar: Oldukça uzun bir sahili olan şehrin güneyinde ve kuzeyinde yer aşan plajlarda gün boyunca keyifli vakitler gçeirebilirsiniz.