Cape Town

11:09:40

GMT +02:00

1 R (ZAR)
=
0.4 TL (TRY)
Bugün
14º
Parçalı bulutlu
10º / 19º
 • Ça
  14º/18º
 • Pe
  15º/16º
 • Cu
  13º/16º
 • Ct
  11º/17º

Teleferik Gezisi

Cape Town ile özdeşleşen Table Dağı'na sadece altı dakika süren teleferik gezisi Cape Town turları için olmazsa olmazlar arasında yer alır. 360 derece dönüş imkânı sağlayan teleferikle yolcular eşsiz bir Cape Town manzarasını seyredebilirler. Teleferikle yapılan yolculuğun ertesinde yaklaşık iki kilometre süren bir yürüyüşle bir anda kendinizi Table Dağı'nın zirvesinde bulabilirsiniz.

Mücevher Alışverişi

Mücevher alışverişi adıyla sizi korkutmasın, Afrika'nın kuyumcu dükkanı olarak da bilinen Güney Afrika'da mücevherat pazarının Dünya'da en uygun fiyatla sürdürüldüğü yerlerden birisi Cape Town'dır. Düşük döviz kuru ve hammaddeye olan yakınlığı nedeniyle mücevher almak isteyenler için Cape Town alışveriş cennetidir. Tüm Güney Afrika'da olduğu gibi Cape Town para birimi Güney Afrika Randı'dır.

Dağın Zirvesinde Kahve Keyfi

Deniz seviyesinin tam 1086 metre üstünde yer alan Table dağı zirvesinde gezginler için kurulmuş bistrolar size eşsiz Afrika kahvenizi yudumlarken bir yandan da nefes kesici güzellikteki Cape Town manzarasını izleyebileceğiniz bir alan sunar. Teleferik ve sonrasındaki yürüyüşün üstüne daha güzel bir yol yorgunluğu kahvesi tadamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Afrika Penguenleri'nin Yanında Sahil Keyfi

Nesli tükenme tehlikesi geçiren Afrika Penguenlerini Güney Afrika'ya gitmişken görmemezlik etmeyin. Bu sevimli canlıların çıkarttıkları ilginç seslere çok şaşıracaksınız!