Budapeste

20:22:20

GMT +02:00

1 Ft (HUF)
=
0.01 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
3º / 7º
 • Cu
  1º/8º
 • Ct
  3º/12º
 • Pa
  8º/11º
 • Pt
  7º/9º

Budapeşte, hareketli bir gece yaşantısına sahip. Yıl içinde birçok sanat festivali düzenleniyor. Müzikseverler için bu festivallerin başında da Sziget Festival geliyor.

Sziget festival, her yıl Ağustos ayının başında, Tuna nehri üzerinde bir adada düzenleniyor. Avrupa’daki birçok festivalden daha genç bir festival olmasına rağmen, kısa süre içinde Avrupa’daki en önemli müzik etkinliklerinden biri haline gelmiş durumda. Radiohead, Nick Cave, Metallica gibi; hayranı olduğunuz müzisyenlerin performanslarını Sziget Festival’da izleme şansını yakalamanız mümkün. Eğer bir festival meraklısıysanız ve Ağustos ayının başında Budapeşte’de olmayı planlıyorsanız, festivalin programına göz atmanız yerinde olur. www.sziget.hu

Şehirde eğlencenin doruk noktasına ulaştığı günlerden biri de 20 Ağustos’ta kutlanan St. Stephen günü. Kentin dört bir yanında, Macaristan’ın kurucusu olan St. Stephen’i anmak adına kutlamalar düzenleniyor, havai fişek gösterileri yapılıyor. Siz en iyisi, şarabınızı alıp, Tuna Nehri kenarında kendinize bir yer bulun ve eğlencenin tadını çıkarın.