Brüksel

15:42:51

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
0º / 9º
 • Cu
  0º/11º
 • Ct
  2º/13º
 • Pa
  6º/12º
 • Pt
  6º/14º

Çikolatanın tadına bak
Belçika bir çikolata ülkesi… Brüksel de çikolata dünyasının başkenti. Çikolata üretimi yıllar boyunca oluşmuş ve kanunlarla koruma altına alınmış standartlar içinde yapılıyor. Kakao yağının yüksek oranda kullanılmasıyla, dünyanın en iyi çikolataları Brüksel’de üretiliyor.

 

Çizgi roman müzesinde kaybol
Brüksel, çizgi roman dünyasında oldukça önemli bir yere sahip. Tenten, Asterix, Red Kit, Şirinler ve Colto Maltesse gibi birçok Avrupalı çizgi karakter ya bu kentte doğmuş ya da ilk kez bu kentte yayınlanmış.  Centre Belge de la Bande Dessinée ise, hepimizin yakından tanıdığı bu karakterlerin ortaya çıkış öyküsünü oldukça iyi bir şekilde anlatıyor. Mekânın zengin bir kütüphanesi ve çizgi roman mağazası da bulunuyor.

 

Waffle
Belçika, Waffle’ın ortaya çıktığı ülke. Buralara kadar gelmişken, tatlıyla arası iyi olanların ayaklarını yerden kesecek waffle’ların tadına bakmadan gidilmez.

 

Bira
Brüksel, tabağın içinde ziyaretçilerine pek de özgün şeyler sunabilen bir ülke değil. Ama iş, bardağın içindekilere gelince, birçok ziyaretçi için Belçika bir cennet olabiliyor. Ülkede binlerce çeşit bira üretiliyor. Eğer bira seviyorsanız, Brüksel’in size sunacağı yeni tatları denemelisiniz.