Bristol

08:57:39

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
10º
Hafif yağmur
7º / 14º
 • Ça
  7º/15º
 • Pe
  7º/12º
 • Cu
  8º/13º
 • Ct
  8º/11º
Festivalleri ve etkinlik olanaklarıyla oldukça canlı ve hareketli olan şehir, aynı zamanda dingin ve huzurlu köşeleriyle de her zevke hitap ediyor. Dilerseniz şehrin yemyeşil parklarında dinlenebilir dilerseniz de kalabalıklarına karışıp gün boyunca eğlenebilirsiniz. Şehrin farklı noktalarını keşfetmek için Bristol’de gezilecek yerler önerilerimize göz atabilirsiniz.

Bristol Kalesi: Bristol’de gezilecek noktalar denildiğinde ilk akla gelen kale, Castle Park’ın içinde yer alıyor. 11. yüzyılda yapılmış olan kale her ne kadar yıkılmış olsa da geriye kalan parçaları da görülmeye değer.

@Bristol: Çocuklar için oldukça eğlenceli bir durak olacak merkezde bilim müzesi, IMAX sinema, teknoloji ve bilim eserlerini görebilirsiniz.

Bristol Katedrali: 12. yüzyılda yapılmaya başlanıp 13. yüzyılda bitirilen katedral, İngiliz gotik mimarisinin izlerini taşıyor.

Georgian House: 19. yüzyılda yaptırılmış olan müze bina, yapıldığı döneme ait eserleriyle dikkat çekiyor.

Cabot Tower: Şehrin panoramik manzarasını görmek için ideal noktalardan biri olan kule, 2011 yılında restorasyona uğradı.

Bristol Şehir Müzesi: Hem ülkenin tarihsel geçmişine hem de arkeolojik kalıntılara yer veren müze görmeniz gereken noktaların başında geliyor.

Sanat Galerisi: Birçok önemli sanatçıya ait önemli eserleri görebileceğiniz müze şehrin görülmeye değer noktalarından biri.

St. Mary Redcliffe Kilisesi: 14. yüzyılda Queen Elizabeth I tarafından yaptırılmış olan kilise, şehrin en heybetli yapılarından biri olarak dikkat çekiyor.

Clifton Suspension Köprüsü: Şehrin simgelerinden biri olan köprünün muhteşem manzarasına hayran kalabilirsiniz.