Bratislava

23:43:19

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
13º
Orta şiddetli yağmur
8º / 18º
 • Pe
  5º/12º
 • Cu
  5º/14º
 • Ct
  2º/15º
 • Pa
  6º/18º
Bratislava’da gezilecek yerler hakkında fikir edinmek için bile birkaç gün gerebilir. Şehre adım attığınız anda ise sizi yoğun bir programın beklediğini bilmelisiniz. Görkemli binalar, geçmişin izlerini sürebileceğiniz müzeler, sanatsal detaylarıyla heybetli kiliseler göreceklerinizden sadece birkaçı olarak sıralanabilir.

Bratislava Old Town: Bratislava’da gezilecek noktalar arasında belki de ilk görmeniz gereken eski şehir bölgesi. Bu bölüm trafiğe kapalı olduğu için rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Bratislava Kalesi: Tepe üzerinde yer alan bu kalenin manzarası da görülmeye değer.

Old Town Hall: Geçmişi 13. yüzyıla kadar uzanan bölge, Orta Çağ’a ait izler taşıyor.

Rubberneck: Yerden çıkan bu heykel, dikkatsiz yayalar ve sürücüler yüzünden korumaya alınmış olsa da mutlaka görmelisiniz.

Bratislava City Gallery: Pállfy Palace’ta yer alan müzede Matej Krén’e ait ünlü tasarımı görebilirsiniz.

Saat Müzesi: 17 yüzyıl başından 19. yüzyıl sonuna kadarki döneme ait eserleri görebileceğiniz müze, pazartesi günleri kapalı.

Diğer Müzeler: Şehirde birçok müze bulunduğu için ilgi alanınıza göre seçim yapabilirsiniz. Arkeoloji Müzesi, Bratislava Şehir Müzesi, Tarih Müzesi, Ulusal Bilim Müzesi, Carpathian German Culture Müzesi, Hungarian Culture Müzesi, Jewish Culture Müzesi, Croatian Culture Müzesi, Bratislava Tarih Müzesi ve Museum of Arms şehrin en ilgi çekici müzeleri arasında yer alıyor.

Slovak National Theatre: Neo Rönesans dönemine ait sanatsal detaylar içeren tiyatro binası, 1886 yılında açılmış. Binada çeşitli operalar sahneleniyor.

Grassalkovich Palace: 1760 yılında yapılmış olan sarayda Slovakya başbakanı ikamet ediyor.