Bologna

16:04:09

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
3º / 11º
 • Cu
  2º/14º
 • Ct
  4º/14º
 • Pa
  7º/13º
 • Pt
  8º/17º
Bologna’nın tamamı tarihsel bir cennet. Her köşesinde karşınıza çıkacak tarihi yapılar arasında kaybolabilir, şehrin zengin tarihi ile büyülenebilirsiniz. Özellikle Orta Çağ’a ait yapılarıyla dikkat çeken Bologna’da gezilecek yerler listesi epey kalabalık. Bu liste içerisinde kaybolmak istemezsreniz önerilerimize göz atarak program yapoabilirsiniz.

Piazza Maggiore: Tüm Avrupa şehirlerinde olduğu gibi Bologna’da da büyük bir meydan var. Bu meydan Fonatana di Nettuno Çeşmesi, Belediye binası gibi pek çok önemli tarihi yapıyla çevrili.

Basilica San Petroni: Dünyanın en büyük kiliselerinden biri olan yapı, Bologna’da gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kilise, 1390 yılında yapılmaya başlamış.

Santo Stefano Kilisesi: Yedi farklı binadan oluşan kilise, Roma döneminden kalmış.

Pinacoteca Nazionale Müzesi: Ülkenin geçmişine dair önemli eserlerin yer aldığı müzede Raffaello gibi sanatçıların eserlerini görebilirsiniz.

Bologna Tarih Müzesi: Pazartesi günleri kapalı olan müze, şehrin kültürüne ait önemli detaylar içeriyor.

MAMbo: Modern sanat eserlerini görebileceğiniz müzede eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Arcades: Şehrin en önemli simgelerinden biri olan kemerler 38 km boyunca devam ediyor. Yapı UNESCO tarafından kotuma listesine alınmış.

Asinelli’s Kulesi: Yapıldığı dönemde oldukça görkemli olan kulelerden iki tane kalmış olsa da 97,20 metre yükseklikleriyle unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Giardini Margherita: Şehrin en büyük parklarından biri olan bahçede huzurlu ve eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.