Biskek

19:19:50

GMT +06:00

1 лв (KGS)
=
0.08 TL (TRY)
Bugün
16º
Hafif yağmur
11º / 20º
 • Cu
  11º/20º
 • Ct
  12º/20º
 • Pa
  11º/17º
 • Pt
  10º/20º
Bişkek; düzenli sokakları, gençlerle dolu kafeleri, özenle korunan yeşil alanları ve yerel tatlarıyla dikkat çekici bir kent. Bişkek’te gezilecek yerler listenizi yapmadan önce önerilerimize göz atabilir, sokaklarından kaybolmadan önce şehre dair kısa bilgilere sahip olabilirsiniz.

Ala Too Meydanı: Bişkek’te gezilecek noktalar arasında ilk sırada yer alan bu meydan, kentin en büyük alanlarından biri olarak dikkat çekiyor. Genelde buluşma noktası olan meydanda zaman zaman festivaller de düzenleniyor.

Dubovy Parkı: Meşe ağaçlarıyla kaplı bu park; sokak sanatçıları, etkinlik alanları, kafeleri ve doğal görüntüsüyle hem vakit geçirebileceğiniz hem de dinlenebileceğiniz bir alan.

Sanat Müzesi: Dubovy Parkı’na komşu olan müzede Kırgız kültürüne ait sanatsal detaylar sergileniyor.

Devlet Tarih Müzesi: Ala Too Meydanı ile Parlemento Binası arasında konumlanan müzede özel sergilerin yanı sıra, Sovyet ve Komünist dönemlere ait eserler yer alıyor. Müze, pazartesi günleri kapalı.

Panfilov Parkı: Ülkenin Sovyet yönetiminde olduğu yıllara ait izler barındıran park, uzun yıllardır yenilenmese de hala muhteşem bir görüntüye sahip.

Osh Bazaar: Yerel tatlardan hoşlanıyorsanız ülke kültürüne ait et, sebze ve meyve çeşitlerine ulaşabileceğiniz bu pazar oldukça renkli bir seçim olabilir.

M Frunze Müzesi: 1. Dünya Savaşı’nda adı sıkça geçen General Mikhail Frunze’nin evi olan yapı, müzeye dönüştürülmüş. Müze, o yıllara ait izler ve eserler barındırıyor.

Merkez Asya Amerikan Üniversitesi: 1993 yılında kurulmuş olan üniversite, şehir nüfusuna ve ekonomisine büyük desteği olan öğrencilerin toplanma yeri. Üniversitede dünyanın farklı ülkelerinden öğrenciler de öğrenim görüyor.