Birmingham

21:48:06

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
Açık
0º / 13º
 • Cu
  2º/15º
 • Ct
  3º/14º
 • Pa
  2º/13º
 • Pt
  1º/13º
Oldukça hareketli ve canlı bir günlük yaşamın olduğu şehirde yoğun bir gezi günlüğü sizi bekliyor. Tarihsel alanlardan doğayla baş başa zaman geçirebileceğiniz parklara kadar onlarca durakta zaman geçirebilir, bu renkli kenti keşfedebilirsiniz. Yoğun bir program öncesi size ufak tüyolar verebilecek Birmingham’da gezilecek noktalar önerilerimize göz atabilirsiniz.

Birmingham Katedrali: Birmingham’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan katedral, ince mimari detayları ve görkemli görüntüsüyle oldukça dikkat çekici. Yıl boyunca turistlerin ilgi odağı olan katedral, barok mimari özellikleri içeriyor.

NEC-Ulusal Sergi Merkezi: Havaalanına yakın konumdaki merkez şehir merkezine 10 km mesafede yer alıyor. Her yıl yüzlerce etkinliğin düzenlendiği merkezde canlı konserleri izleme imkanı da bulabilirsiniz.

Malvern Parkı: Şehir merkezinde yer alan park alanında bulunan “Şahlanan at ve insan” heykelini görebilirsiniz. Heykel, 1944 yılında Oliver Bird tarafından bağışlanmış.

Winterbourne Evi ve Bahçesi: Şehrin dışında kalan alan doğayla baş başa bir gün geçirmek isteyenler için ideal bir nokta olabilir.

Brueton Parkı: Oldukça zengin bir doğal güzelliğe sahip park alanı şehirde görülmesi gereken yerlerden biri olarak öne çıkıyor.

Birmingham Müzesi: Ülke tarihine ışık tutan eserlerin sergilendiği müzenin en dikkat çekici bölümü yuvarlak salonu.

Birmingham Kütüphanesi: Okuma oranının oldukça yüksek olduğu şehirde özenle inşa edilmiş kütüphane mutlaka görülmeli.