Berlin

22:28:23

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
3º / 11º
 • Cu
  3º/13º
 • Ct
  2º/12º
 • Pa
  1º/12º
 • Pt
  4º/13º

Berlin'e Gittiğinde,

Nehir ve kanallarda gemi turuna çık!

Berlin’i gezmenin en iyi yollarından biri de, şehrin dört bir yanından akan nehir ve kanallar üzerinde düzenlenen gemi turlarına katılmak. Birçok yerden olduğu gibi örneğine U Kottbusser Tor metro istasyonunun yakınındaki Kottbusser Brücke’den de bu turlara katılabilirsiniz.

 

Berlin Philharmonie’deki konserlerden birine git!

Dünyaca ünlü Berlin Philharmonie binasını görmeden Berlin’den ayrılmak olmaz. Ama bu binayı görmek yeterli değil, buradaki konserlerden birine de gitmek gerekir. Bazı konserler için akşam gişesinde gayet ucuza bilet bulunabiliyor.

 

Bisiklet turuna çık!

Berlin bisiklet sürenler için bir cennet! Şehir hem düz, hem de bütün yollarda bisikletler için ayrılmış şeritler var. Şehri bisikletle gezdiğinizde aldığınız tat apayrı olacak.

 

Viktoriapark’taki tepeye çık!

Kreuzberg’de yer alan Viktoriapark’ta küçük bir tepe bulunuyor. Bu tepede bir de anıt var. Buraya çıkıp Berlin’e bir de tepeden bakmak gayet keyifli.

 

Frankfurter Allee boyunca yürü!

Doğu Almanya mimarisinin en güzel örnekleri bu bulvar üzerinde simetrik bir biçimde sağlı sollu sıralanmış durumda. Bu bulvar boyunca yürüyüp bu göz kamaştırıcı binaları seyredin.

 

Bitpazarına git!

Berlin’in bitpazarları çok popüler... Her Pazar çeşitli semtlerde irili ufaklı bitpazarları kuruluyor. Bunlardan en ünlüsü Mauerpark’taki bitpazarı… Burası her Pazar sadece bir pazar alanına dönüşmüyor, ayrıca bir festival alanı oluyor. İnsanlar yiyor, içiyor, dans ediyor. U Eberswalderstr ya da U Bernauerstr metro istasyonlarından çıkıp yürüyerek buraya ulaşabilirsiniz.